27 вересня
Завантажити ще

Янукович подав до суду на Раду через його усунення з посади президента

Янукович подав до суду на Раду через його усунення з посади президента

Віктор Янукович подав позов до Окружного адміністративного суду Києва, в якому просить визнати недійсною ухвалу Верховної Ради про усунення її з посади президента України. Про це заявив у Фейсбуці адвокат Юрій Кірасір.

– Віктор Янукович подав позов до Окружного адміністративного суду Києва проти Верховної Ради України. Четвертий президент має намір оскаржити законність прийняття парламентом ухвали про його нібито самоусунення з посади глави держави, - заявив адвокат.

За його словами, Янукович вважає рішення парламенту неконституційним і звинуватив нардепів у "державному перевороті".

- Це антиконституційне рішення – ухвалене деякими депутатами в ейфорії впевненості у своїй безкарності, а іншими – у страху перед шаленими озброєними радикалами. Цю постанову можна сміливо перейменувати на "Постанову про державний переворот", - наголосив Кірасир.

Адвокат стверджує, що ця постанова була прийнята Верховною Радою, тому що нардепи розуміли, що усунути Януковича з посади президента шляхом імпічменту їм не вдасться.

– У Верховній Раді розуміли, що законно усунути від влади демократично обраного президента шляхом імпічменту не вдасться, розглядали два варіанти: фізично усунути Віктора Януковича чи розтоптавши закон захопити владу. Парламент, не маючи на це повноважень, пішов другим шляхом. І саме цей шлях вкинув Україну в катастрофу, - зазначив він.

Віктора Януковича було обрано на посаду президента у 2010 році. 22 лютого 2014 року Верховна Рада усунула його з посади глави держави. Янукович покинув територію України і зараз перебуває у Росії. В Україні проти нього ведеться низка кримінальних справ. У 2019 році Оболонський районний суд Києва засудив екс-президента до 13 років позбавлення волі заочно, визнавши винним у державній зраді та пособництві у плануванні, підготовці, розв'язанні та веденні агресивної війни.