Завантажити ще

Подоляк докладно розповів, хто та як готує «слуг народу» до ефірів.

Подоляк докладно розповів, хто та як готує «слуг народу» до ефірів.
Фото: facebook.com/mpodolyak2

В Офісі президента існує група людей, які тематично та психологічно готують депутатів та представників виконавчої влади до ефірів. Серед них Рена Назарова та Наталія Ларіончева. Про це «Бабелю» розповів радник голови ВП Михайло Подоляк.

– На великі ефіри дуже важко готувати людей. Одна річ, коли ти, дуже розумний, сидиш у себе вдома за кухонним столом і все ясно розказуєш. Інше – коли вмикається камера і тобі потрібно виглядати ефектно та ефективно. У нас є групи людей, які тематично та психологічно готують депутатів та представників виконавчої влади до ефірів, - підкреслив Подоляк.

Він додав, що Назарова працює старшим консультантом у апараті Верховної Ради. І оскільки вона має досвід роботи з телеканалами і сама була телеведучою, то працює з депутатами і «може експертно сказати гостьовим редакторам різних програм, спікери для яких тем підійдуть краще».

Ларіончева працює в інформаційному директораті і модерує участь представників Офісу президента в ефірах. Співпрацює з депутатами і ціла лінійка тренерів, які готують депутатів до ефірів. Серед них – Борис Тізенгаузен.

Щодо ефірних тез, які готують для депутатів «Слуги народу», Подоляк не заперечував, що для деяких депутатів змінюється формулювання, проте негативно відповів на запитання, чи робиться це для того, щоб зрозуміти, хто «злив» інформацію.

– Ми змінюємо формулювання для окремих депутатів, бо я прихильник індивідуальних підходів. Я не прихильник уніфікації. Щодо 30—40 депутатів, я вважаю, має бути певна лінійка психологічно підготовлених спікерів. Є депутати, які ходять на денні ефіри, вони там починають "обкатуватися". У них можуть бути простіші тези. Але це не темники, це брифування депутатів, - запевнив Подоляк.

Він також підтвердив, що одним із тих, хто готує тези, є колишній журналіст Дмитро Литвин. Загалом підготовкою інформації для депутатів займається команда із чотирьох-п'яти осіб.

Історія питання

У жовтні ведуча програми "Зворотній відлік" на UA:Суспільне Мирослава Барчук звинуватила Офіс президента у тиску. За її словами, кандидати на ефіри мають узгоджуватися із радником голови ОПУ Михайлом Подоляком. Ведуча додала, що ОПУ останнім часом "висуває редакції умови та ставить ультиматуми про присутність "слуг народу" на ефірах".

У відповідь у фракції зазначили, що більшість ефірів каналу відповідають стандартам громадського мовлення, але «часом симпатії колективу нібито мають серйозний вплив на деякі програми».