24 листопада
Завантажити ще

З чим Макрон може приїхати до Києва

З чим Макрон може приїхати до Києва
Фото: kremlin.ru

«Здається, нарешті питання візиту в Україну президента Франції перейшов у практичну площину. Чемно-обнадійливі фрази про те, що у господаря Єлисейського палацу «є бажання і можливість візиту розглядається», які мені довелося десятки разів чути від французьких колег під час роботи в Парижі, трансформувалися, за моєю інформацією, в узгодження дат і практичного наповнення зустрічі на найвищому рівні. Очевидно, цьому була присвячена значна частина переговорів під час недавніх відвідин Києва радником Еммануеля Макрона, колишнім послом Франції в Україні Ізабель Дюмон. Кажуть, що візит відбудеться в кінці листопада », - написав дипломат у своїй колонці для видання« Дзеркало тижня ».

На його думку, «важливо, що почує під час переговорів в Києві Володимир Зеленський від свого французького візаві, якого він на початку президентської кар'єри вважав прикладом для наслідування». Не менш важливим, на думку Олега Шамшура, буде «сухий залишок» від його візиту в Москву, який планується відразу після відвідин Києва ».

За словами дипломата, це остання можливість для Макрона виконати обіцянку відвідати Україну до кінця своєї п'ятирічної каденції. А ось з чим приїде французький президент, можна судити з останніх його діям і заявам щодо України і Росії.

Макрон хоче співпрацювати з Путіним

Швидше за все, візит буде носити формальний характер і будь-яких конкретних результатів від нього чекати не варто. Хоча б тому, що Макрон вже давно охолонув до теми України і більш схиляється до перезавантаження відносин з РФ, ведучи так звану «нову російську політику».

Макрон сказав, що у нього є" глибока впевненість "- виставка" дозволить нам переконати мільйони наших співгромадян "в тому, що доля наших країн є" загальною і нероздільної ".

У Франції в кінці вересня відкрилася виставка модерністського живопису «З Росії в Париж». Ермітаж, Третьяковка і Пушкінський надали свої картини. Макрон відвідав її і подякував усім, через кого ця подія стала можливою, в тому числі і Володимира Путіна, в черговий раз скориставшись можливістю передати тому «великий привіт» і повторити свою ключову установку про те, що Росія - це Європа, і їх доля бути разом.

Макрон сказав, що у нього є «глибока впевненість» - виставка «дозволить нам переконати мільйони наших співгромадян» в тому, що доля наших країн є «спільною і нероздільної». І це «зобов'язує нас продовжувати зближення, незважаючи на гидоти теперішнього часу і на обставини», сказав французький президент, заявивши, що розділяє з Путіним «рішучість» до співпраці.

А ось що стосується зустрічі «нормандської четвірки», то Макрон не може похвалитися якимись результатами. Не так давно він і Меркель провели телефонні переговори з Путіним. Співрозмовники погодилися доручити своїм міністрам закордонних справ зустрітися, але, як повідомляє агентство AFP, Москва не назвала можливу дату передбачуваної зустрічі глав МЗС.

Франція все більше розходиться з США і НАТО

Створення військового альянсу AUKUS між Австралією, Великобританією і США привело до серйозної сварки між Вашингтоном і Парижем. Що, на думку деяких експертів, штовхає Францію в обійми Росії. Це викликало переполох в цілому ряді європейських стан, перш за все в Польщі, Прибалтиці, Грузії і Україні. Як пише американське видання The National Interest, Франція намагається намацати загальні інтереси з Росією відразу в декількох регіонах: від Сирії і Кавказу до Північно-Західної Африки.

Також Париж зараз більш рішуче виступає за «звільнення ЄС від США». Еммануель Макрон дав зрозуміти, що його гнів з приводу розриву контракту на будівництво підводних човнів не затих. Коли його запитали, чи вважає Джо Байден Францію все ще важливим партнером США, він відповів: «Подивимося. Я вірю тільки в факти », - заявив він на останньому саміті Євросоюзу.

А британське виданні The Telegraph пише, що через військового альянсу AUKUS між Австралією, Великобританією і США французький лідер дотримується політики, яка ставить НАТО на межу розпаду. При цьому Париж є категоричним противником прийняття до Альянсу України. Глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан цього літа заявив, що умови для прийому України в НАТО у даний час не склалися.

думки експертів

Сергій Постоловський, політолог:

- Києву потрібно говорити з Макрона з точки зору прагматизму. Сьогодні Франція - це країна, яка не так залежить від російського газу, як Німеччина. Вони активно розвивають атомну енергетику. Тому Україні потрібно продовжувати шукати якісь додаткові точки дотику із Парижем, щоб наша ГТС не стала купою металобрухту. І не потрібно акцентувати на «Північному потоці», оскільки зрозуміло, що він буде введений в дію. А то, що Макрон прагне зблизитися з Путіним, - це не так вже й важливо. Оскільки він сам може стати йдуть президентом і програти вибори в наступному році.

Олег Саакян, політолог:

- Візит Макрона до Києва може бути викликаний декількома причинами. Перша - сходження з політичної арени Ангели Меркель. Макрон хоче зайняти місце європейського лідера. Крім цього, французькому президенту важливо ознайомитися з позицією Володимира Зеленського, щоб знати, як поводитися з Росією. Також останнім часом на українському напрямку сильно активізувалася Британія. І Франція, яка вважає Англію своїм суперником, має свій геополітичний інтерес в Україні.

Що ж стосується Мінська і «нормандського формату», то цей візит не дасть якихось проривів. Його взагалі не варто розглядати через призму «нормандського формату».

А в цей час

Міністр оборони США Ллойд Остін приїде в Україну, щоб запевнити Київ в підтримці цілісності та суверенітету. «Остін повідомить, що для Грузії, як і для України, двері НАТО відкриті, і закликатиме країни здійснювати реформи, необхідні для того, щоб претендувати на членство в оборонному Альянсі», - йдеться в повідомленні відомства.

Також в Пентагоні заявили, що міністр оборони США поговорить з лідерами України, Грузії і Румунії про безпеку в Чорному морі і зміцненні співпраці між ними.

Новини по темі: НАТО Еммануель Макрон