Завантажити ще

Президента Ізраїлю в Україні зустрічали красуні з короваєм і в масках кольорів українського прапора

Президента Ізраїлю в Україні зустрічали красуні з короваєм і в масках кольорів українського прапора
Фото: Twitter \Іцхак Герцог.

В Україну з візитом прибув президент Держави Ізраїль Іцхак Герцог. Про це сам глава єврейської держави повідомив 5 жовтня в твіттері.

- Я щойно прилетів до Києва для початку державного візиту. Єврейський народ має тут славне минуле, але також важку і болючу історію. Завтра я візьму участь у важливій церемонії відкриття Центру пам'яті жертв Голокосту в Києві, присвяченій 80-м роковинам трагедії Бабиного Яру, - написав Герцог.

Президент Ізраїлю отримав запрошення відвідати Україну від Володимира Зеленського в липні 2021-го. Формат візиту не передбачає зустрічі на вищому рівні у трапа. Але червона доріжка, почесна варта та традиційний український коровай, від якого Іцхак Герцог відщипнув шматочок, були. Коровай ізраїльському президенту піднесли три дівчини в масках кольорів українського прапора: жовтих і блакитних.

Президент Ізраїлю Іцхак Герцог прилетів до Києва. Фото: Twitter \Іцхак Герцог.

Президент Ізраїлю Іцхак Герцог прилетів до Києва. Фото: Twitter \Іцхак Герцог.

З ким і коли президент Ізраїлю зустрінеться в Києві

Протокольно цей візит приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру. Але запланована зустріч Іцхака Герцога з президентом України Володимиром Зеленським передбачає, що між країнами будуть досягнуті нові домовленості про співпрацю.

Глави держав разом з членами ізраїльського кнесету братимуть участь і у відкритті київського Меморіального центру Голокосту.

Візит ізраїльського президента почнеться з покладання вінка до могили Невідомого солдата в Києві, потім - офіційний прийом у президентському палаці і зустріч з президентом України Володимиром Зеленським. На наступний день Іцхак Герцог виступить у Верховній Раді, проведе зустріч з президентом ФРН Штайнмаєром і єврейською громадою та візьме участь у церемонії вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру.

ДОВІДКА

60-річний Іцхак Герцог в молодості служив у військовій розвідці Ізраїлю, потім працював секретарем в уряді прем'єра Ехуда Барака. У 2003 році його обрали в Кнесет, в 2018 році він став главою Єврейського агентства "Сохнут". У нового президента Ізраїлю троє дітей.

Його батько - Хаїм Герцог - був шостим за рахунком президентом Ізраїлю.

Президент в Ізраїлі виконує, головним чином, представницькі функції, його обирає Кнесет на сім років. Заборонено одній і тій же особі займати цей пост більше ніж на один строк.