Пленарне засідання Верховної Ради 21 вересня розпочнеться з півгодинного обміну заявами лідерів парламентських фракцій і депутатських груп на вільну тему. Потім народні обранці внесуть зміни до порядку денного шостої сесії Верховної Ради поточного скликання.
Розглядати скандальний законопроект про олігархів і скандальний «податковий» документ сьогодні не будуть. Мабуть, топ-документом дня стане представлення проекту держбюджету на 2022 рік. Передбачається, що міністр фінансів Сергій Марченко лише озвучить основні показники головного кошторису країни на наступний рік, відповість на питання депутатів - і все. Далі документ отруїться на обговорення в парламентські комітети. І лише потім (приблизно через два тижні) буде голосування.
Але за «бюджетні» законопроекти 21 вересня народні обранці все-таки будуть голосувати. Підкоригують держбюджет-2 021. Йдеться про плани виділити додаткові 15 млрд грн. « Укравтодору ». Також ще 12,05 млрд. Грн. хочуть докинути на статтю витрат «виплата субсидій». Законопроект також передбачає виділення додаткових 2,086 млрд грн до Міністерства охорони здоров'я (з яких 2 млрд грн підуть на програми державних гарантій медичного обслуговування населення Нацслужби здоров'я). Ще 1 млрд грн вирішили направити на програму реструктуризації вугільної галузі (погашення заборгованості шахтарям). На 2,5 млрд. Грн. мають намір підвищити так званий «депутатський фонд», тобто субвенцію на соціально-економічний розвиток місцевим бюджетам. Ще на 4,09 млрд. Грн збільшать фінансування ЗСУ.
У другому читанні депутати мають намір розглянути законопроект, який забезпечить можливість закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу (дуд), а Міністерству охорони здоров'я дасть можливість розробити відповідну нормативно-правову базу для впровадження механізму дуд до кінця 2021 року. Чим хороший цей дуд? Автори законопроекту переконують, що це дозволить закуповувати препарати зі знижкою 20-50%. Алгоритм такий: фармкомпанії за зниженою вартістю постачають препарати, але держава повинна зберегти конфіденційність компанії і в обхід процедур публічних тендерів. Дуд хочуть застосовувати тільки до унікальних препаратів, альтернатив яким немає, і відповідного більш вигідної пропозиції не може бути. Депутати зазначають, що за такою процедурою близько 15 країн закуповують ліки більш ніж від 250 захворювань.
У першому читанні парламентарі планують розглянути законопроект з гучною назвою про дерегуляцію трудових відносин. Урядова законодавча ініціатива передбачає: зменшення обов'язкових кадрових документів; спрощення процедури укладання строкового трудового договору; визначення порядку надання роботодавцем інформації про умови трудового договору; зміна механізму участі профспілок при розірванні трудового договору. Представники профспілок назвали цей законопроект «антітрудовим». За їхніми словами, багато норм законопроекту тільки погіршують становище працівників, оскільки вони передбачають: можливість встановити в термінових договорах додаткові умови їх припинення; розширюють перелік осіб, при прийнятті на роботу яких можна встановлювати випробувальний термін; збільшується перелік підстав для застосування надурочних робіт.
У другому читанні слуги народу хочуть розглянути зміни в законодавство, яким пропонується збільшити обсяг вантажу гуманітарної допомоги, яка ввозиться на територію України за полегшеною процедурою з 3 до 12 тонн. Далі депутати планують в першому читанні підкоригувати податкове законодавство, прийняти законопроект, який зобов'язує перераховувати ЄСВ до держбюджету.
Також на порядку денному Верховної Ради на 21 вересня для розгляду в першому читанні значиться законопроект про легалізацію роботи фрілансерів. Планують депутати проголосувати за законопроект, який передбачає виділення грантів до 150 тисяч гривень трудовим мігрантам, які повернулися в Україну. Гроші будуть виділятися на відкриття такими людьми своєї справи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ