Завантажити ще

Про наслідки догани Миколі Тищенку

Про наслідки догани Миколі Тищенку
Фото: Instagram \Николай Тищенко

Депутату Миколі Тищенку однопартійці оголосили догану. Одноголосно. Офіційно. За те, що під час локдауна влаштував вечірку на честь дня народження дружини. Але ж могли б діяти суворіше і поставити в кут. Колінами на горох.

Ед Бакканскій

Ед Бакканскій

Ед Бакканскій.

Втім, це ще попереду. Коля такий витівник, що обов'язково викине ще який-небудь кунштюк. Порочить не тільки партію "Слуга народу", а здоровий глузд в цілому. Представник законодавчої влади поклав болт на розпорядження виконавчої. І Тищенко не один в цьому списку депутатів, яких свого часу відчитали, пожурили, дорікнули... За вкрадені шапки, листування з повіями, за дурість...

Абсурд м'яко вписався в наше життя і став нормою. Політики несуть марення, виправдовуючись тим, що це думка його як людину, а не як політика. Політик в цей момент був відсутній в його голові. Був присутній - громадянин.

Кухар плюнув вам в борщ і сказав - це зробив він як людина. А як кухар бажає приємного апетиту. Ми сміємося і їмо. Тому що придумали для себе збочену форму захисту: депутати - злодії, хами, клоуни, безглуздо очікувати від них іншої поведінки.

Ця парадигма заразила і вибори. Проголосую на зло, по приколу, навмання... Не замислюючись. Звідки таке ставлення до політики? Ідіть тоді до лікаря, який всі свої знання почерпнув з фільму "Доктор Хаус". Сідайте в літак до льотчика, який, злетівши, кине штурвал і почне танцювати тверк.

Як кажуть психіатри - всі наші проблеми родом з дитинства. Так і тут. Дивлячись на старих партійців, депутатів, міністрів, ми в душі їм заздрили і хотіли опинитися на їхньому місці. І коли з'явилася можливість відігнати їх від політичної годівниці, то стали голосувати за фріків. Спочатку обережно, а потім все з більшим і більшим завзяттям. Мовляв, приймайте дулю в ваш істеблішмент.

У підсумку ми самі себе загнали в пастку, знизивши вимоги до політиків донезмоги. Прощаючи їм нечувані доходи, злодійство, зневагу до законів, хамство... Продовжуючи заздрити, чекаючи від політика черговий ідіотської витівки, щоб полегшено зітхнути і сказати: "Ну вони і дебіли".

Небезпека всіх цих "тищенко", "Єременко" та інших в тому, що вони все більше і більше дискредитують саму суть демократичної влади. І один з варіантів розвитку зовсім радісний - з'явиться царьок, гетьман, диктатор, який узурпує країну. Народ вибухне оплесками: "Ура! Ну нарешті-то хтось розжене цих безсовісних політичних дармоїдів. Ух, тепер заживемо. Нам давно потрібна міцна рука!". І суне голову в ярмо.

Кажуть, догану - не вирок. Хто знає…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Слідами Тищенко і Шевченко: як в "Слугу народу" карають своїх депутатів