Завантажити ще

Українські полярники показали, як відкопують "Академіка Вернадського" після рекордного снігопаду

Українські полярники показали, як відкопують
Фото: facebook.com/AntarcticCenter.

Українські полярники влаштували велике прибирання на станції " Академік Вернадський ". З нового року снігопади припинилися, тож мешканці станції розкопують інфраструктуру від наслідків рекордного грудневого снігопаду. Про це повідомили у Фейсбуці Національного антарктичного наукового центру.

- Ми у грудні розповідали, що незважаючи на початок антарктичного літа біля "Вернадського" постійно мете і рівень снігового покриву став рекордним за останні 20 років? Зокрема, 24 та 25 грудня його висота була найбільшою – аж три метри! – сказано у повідомленні.

facebook.com/AntarcticCenter

facebook.com/AntarcticCenter

Зимівники та учасники сезонної експедиції відкопують станцію вже кілька тижнів. Від снігового полону майже звільнили житловий корпус, каплицю та прохід до другого причалу Джету.

– Для проведення запланованих робіт з модернізації станції розчистили металоконструкцію біля дизельної для переміщення вантажів, територію за сміттєвим майданчиком для її розширення, місце для прокладання нової паливної лінії та фундамент крана для гідроізоляції, – зазначили полярники.

facebook.com/AntarcticCenter.

facebook.com/AntarcticCenter.

Полярники мають відкопати площу навколо складу для його розширення. Їм допомагають французькі гості, які прибули на "Вернадську", щоб провести дослідження.

У соціальній мережі показали фото зі станції, які зробили Артем Ігнатенко, Олександр Книжетко, Олександр Мілашевський, Яна Бахмата та Анатолія Андрєєва. Вони відобразили процес "розкопок" станції.

facebook.com/AntarcticCenter.

facebook.com/AntarcticCenter.

 

Новини по темі: Вернадський Антарктида