26 жовтня
Завантажити ще

У Львові помер легендарний екскурсовод Василь Радковець - один із символів міста

У Львові помер легендарний екскурсовод Василь Радковець - один із символів міста
Фото: FB \Андрій Садовий.

У Львові 12 жовтня помер відомий краєзнавець та екскурсовод Василь Радковець. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив його брат Іван Радковець.

"Львів покинув ще один батяр", - написав він.

59-річний Василь Радковець був відомий тим, що проводив тематичні екскурсії. Впізнаваного екскурсовода, який створив собі елегантний образ батяра і продовжував їхні традиції (батяри - чисто львівська субкультура XIX-XX століть, гуляки, веселуни й ексцентричні авантюристи), часто можна було побачити в центрі Львова, і Радковця знали люди з усіх куточків України. З 2017 року Василь Радковець працював провідним фахівцем у Центрі розвитку туризму Львівської міськради.

Міський голова Львова Андрій Садовий в некролозі, опублікованому 13 жовтня, згадав, що відомий львівський екскурсовод помер після важкої хвороби.

- Людина-бренд, людина-символ, людина-історія. Велика втрата. Сумуємо, співчуваємо рідним і близьким, - зазначив мер.

Прощання з Василем Радковцем відбудеться 14 жовтня в каплиці при церкві Різдва Пресвятої Богородиці, що на площі святого Іоанна Павла II Папи Римського на Сихові.

Раніше повідомлялося, що уродженець Львова, один із засновників і вокаліст українського гурту "Мертвий півень" Михайло "Місько" Барбара раптово помер в Харкові на 50-му році життя.