13 липня
Завантажити ще

У Міносвіти розповіли, як розрахувати свій конкурсний бал під час вступу

У Міносвіти розповіли, як розрахувати свій конкурсний бал під час вступу
Фото: insights.gostudent.org

Відтепер  абітурієнти можуть розрахувати свій конкурсний бал під час вступу за допомогою зручного онлайн-калькулятора. Про це Міністерство освіти і науки України  повідомило на своїй сторінці у фейсбуці.

Онлайн-калькулятор обчислює конкурсний бал для вступу на основі:

 • результатів Національного мультимедійного тесту (НМТ) або Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО);
 • повної загальної середньої освіти або НРК5, яке складають молодші спеціалісти, молодші бакалаври та фахові молодші бакалаври.

У відомстві запевнили, що калькулятор гнучкий і враховує різні ситуації та бонуси. Під час розрахунку на основі результатів іспитів минулих років враховують коефіцієнти 2024 року.

Як зробити розрахунок:

 • Заповнити поля з балами НМТ/ЗНО та коефіцієнтами для обраної спеціальності , які вказані в додатку 7 до Порядку прийому.
 • Якщо для вступу потрібен творчий конкурс, то треба заповнити поле "Вступне випробування 5" із відповідним коефіцієнтом із додатка 7.
 • У разі вступу, що пов'язані з аграрними науками, економікою та управлінням на основі НРК5, а також якщо складали БЕФВВ - потрібно заповнити поле "Вступне випробування 6" із ваговим коефіцієнтом 1.
 • Суму додаткових балів потрібно вказувати, якщо абітурієнт має:
  від 0-10 - за успішне закінчення в рік вступу підготовчих курсів закладів вищої освіти для вступу до нього на спеціальності, яким надається особлива підтримка (додаток 6);
  10 - для призерів або переможців чемпіонатів Європи та світу з олімпійських видів спорту (зокрема серед школярів), Всесвітньої гімназіади, чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) під час вступу на спеціальності Середня освіта (Фізична культура) та Фізична культура і спорт.
 • За потреби треба заповнити поля регіонального та галузевого коефіцієнтів.
  Регіональний коефіцієнт потрібно заповнювати, якщо обраний навчальний заклад розташований у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській (1,07) або Дніпропетровській, Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області (1,04). А галузевий (1,02) - якщо заява подається за пріоритетністю 1 і 2 на спеціальності, яким надається особлива підтримка.
 •  Після заповнення всіх полів потрібно натиснути "Розрахувати", і калькулятор покаже підсумковий конкурсний бал.

Сервіс доступний на офіційному сайті вступної кампанії. Його можна знайти за посиланням.

 • Раніше журналіст Коротко про спілкувався із зірками НМТ минулих років, які розповіли про свої студентські будні та поділилися планами і надіями на майбутнє. 
 • Також ми писали про те, що сотні молодих українців, які закінчують шкільне навчання, планують продовжувати свою освіту за кордоном. Також до вступу до іноземних вишів готуються і випускники-біженці, які вже проживають за кордоном і завершують свою середню освіту в Україні дистанційно. Процес вступу до іноземних вишів відрізняється від українського, і підготовка до нього починається задовго до останнього дзвінка та випускного балу. 
Новини по темі: Іспити ЗНО