Завантажити ще

Топвипускники України минулих років: Із 200 балами в університеті вчитися не складно

Топвипускники України минулих років: Із 200 балами в університеті вчитися не складно
Фото: pdis.knu.ua

НМТ-2024 зараз у самому розпалі, і хоча тестування проходить у режимі найсуворішої секретності, відомо, що воно вже підійшло до свого "екватора". Поки нинішні випускники ще занурені у процес оцінювання своїх знань, зірки НМТ минулих років розповіли Коротко про, як проводять свої студентські будні, та поділилися планами і надіями на майбутнє.

Денис Кіндзерський: Збираюся перейти в розробники вебсайтів

Кинзерский Денис Кіндзерський мріє організувати свій музичний гурт. Фото: особистий архів Денис Кіндзерський

Кинзерский Денис Кіндзерський мріє організувати свій музичний гурт. Фото: особистий архів Денис Кіндзерський

У 2021 році випускник Українського фізико-математичного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка був єдиним випускником країни, хто здав всі три предмети ЗНО на 200 балів. Він бездоганно склав іспит з хімії, біології та математики.

Денис був близький до того, щоб скласти всі 4 предмети на максимум, але тест з української мови у нього вийшов на 196 балів. Тоді результати хлопця вразили всіх викладачів його ліцею. Однак серце юнака належало біології, саме її після випуску він і бажав вивчати далі.

- Денисе, вдалось вам вступити туди, куди й хотілося?

- Звісно, вступив на бажану спеціальність у той університет, який обрав. Навчаюся на біолога в Інституті високих технологій КНУ ім. Т. Г. Шевченка, дається все легко, всі іспити цього семестру складаю на відмінно. Навчатися загалом цікаво, але є певні предмети, де це не так.

- Чим займаєтесь зараз?

- Зараз я практикуюся в інституті геронтології ім. Чеботарьова, веду факультатив з біології в ліцеї, де навчався, займаюся репетиторством, а також створюю вебсайти.

- Створення вебсайтів – це для вас підробіток? Чи спроба перейти в інший напрям?

- Як підробіток, і я збираюся перейти в розробники сайтів, але ще в цьому не впевнений, обдумую «за» і «проти». Зробив 5 сайтів, це в більшості лендінг (односторінковий сайт. - Ред.).

- А які "за" і "проти" бачите для себе? В плані обрання напряму розробок сайтів?

- До "за" відніс можливість працювати віддалено, робота не пов'язана з небезпечними речовинами, і, як мені здається, кар'єрне зростання, порівняно з біологічною сферою, швидше. До "проти" - перенасиченість ринку, небажання відмовлятися від уже отриманих навичок в біологічній сфері, і робота, на мій погляд, більш рутинна.

- А взагалі, як вважаєте, правильний вибір зробили в житті?

- Щодо правильності вибору, я ще не впевнений, оскільки досі не визначився остаточно, де і ким хочу працювати. Проте не виключаю можливості працювати за спеціальністю.

- Що дали вам ті 200 балів одразу з трьох предметів?

- 200 балів надали мені необхідні знання, які стали в нагоді як в університеті, так і поза його межами. Це значно полегшило подальше навчання та підготовку до професійної діяльності.

- Чому тоді не обрали навчання за кордоном?

- В першу чергу, тому що після 11-го класу не знав англійську мову на достатньому рівні.

- Про що мрієте зараз?

- Найбільша мрія, як і у кожного українця, щоб закінчилася війна. Щодо більш особистих планів, мрію створити музичний гурт і дати концерт разом з ним.

Марія Кошель: захоплена конституційним правом

Марія впевнена, отримані 200 балів довели їй, що вона здатна досягти максимуму. Фото: Марія Кошель

Марія впевнена, отримані 200 балів довели їй, що вона здатна досягти максимуму. Фото: Марія Кошель

У 2022 році випускниця з Камінь-Каширської громади Волинській області Марія Кошель продемонструвала неймовірні знання з математики, історії та української мови і склала мультипредметний тест на 200 балів. Тобто, загалом, дівчина заробила 600 балів з 600 можливих.

- Маріє, вдалось вам вступити саме туди, куди ви і хотіли?

- Відразу після тесту, побачивши на екрані 200, 200, 200, я зрозуміла, що це відкриває мені двері у будь-який навчальний заклад країни, на будь-яку спеціальність, можливо звучить занадто самовпевнено, але обʼєктивно так і було. Можливо, саме через це я так довго і прискіпливо обирала спеціальність, бо з університетом визначилися одразу. Обрала КНУ ім. Тараса Шевченка, бо це топуніверситет в Україні. Перебравши всі варіанти спеціальностей, зупинилась на 081 «Право». Сьогодні, успішно закінчуючи другий курс, розумію, що вибір був дійсно вдалим і правильним.

Два роки в університеті не викликали жодного разу відчуття, ніби я не там, де мала б бути. Окрім безцінних знань, я знайшла вірних друзів, однодумців, людей, які розділяють мою громадянську позицію, та наставників.

- Складно навчатись у КНУ?

- Насправді не дуже. Я з ще з початкових класів звикла вчитися на максимум, перемагати в олімпіадах і т.д. Тому це скоріше про стиль життя, до якого звикла з дитинства.

- Яка галузь права вам подобається найбільше і чому?

- Найбільше мене цікавить конституційне право, бо це, так би мовити, база, яку повинен знати кожен, не лише правник, задля забезпечення своїх прав та реалізації обовʼязків. Також мені імпонує сфера інтелектуальної власності, бо сьогодні це актуально.

- Чому саме право?

- Як на мене, це актуальна професія всіх часів. Це не тільки про професію юриста, адже тісно повʼязана з усіма сферами життя. Це перспективно, і, ставши спеціалістом вищого ґатунку, ти зможеш забезпечити собі гідний рівень життя, не без цього, звісно.

- Ким бачите себе у майбутньому?

- Ще точно не обрала спеціалізацію, але точно знаю, що хочу бути успішною та справді професіоналом в конкурентному середовищі.

- Що дали вам у житті ті 200 балів з усіх предметів?

- Що дали мені ті 200? Впевненість! Однозначно - впевненість в собі і своїх можливостях. І це не тільки про те, що я здобула навіть неочікуваний на той момент результат. Це скоріше про впевненість в собі. Допомогло відчувати себе «на високому рівні» і забрало певні барʼєри страху серед не менш успішних одногрупників.

Оці 200 на НМТ показали мені, що я можу досягти максимум. Це допомагає мені сьогодні складати сесію, бо я знаю, що немає нічого неможливого.

- Чим займаєтесь зараз?

- Сьогодні я закінчую другий курс, беру активну участь в позанавчальній діяльності, маю наукові роботи та прагну ще більше реалізовувати себе у цій сфері. «Право» - це не тільки обрана мною спеціальність, це формує мою свідому громадянську позицію та впливає на світогляд.

- Що порадите нинішнім абітурієнтам?

- Всім абітурієнтам хотіла б сказати, що все у ваших руках і можливо все. Головне - хотіти розвиватись і навчатись під мирним небом вільної країни.