Завантажити ще

Голова Нацполіції пояснив, у яких випадках ухилянтів будуть затримувати на вулиці

Голова Нацполіції пояснив, у яких випадках ухилянтів будуть затримувати на вулиці
Фото: REUTERS

Якщо у громадянина немає із собою документів, що посвідчують особу та військово-облікових документів, то поліцейські можуть його затримати на період до трьох годин. Про це розповів голова національної поліції Іван Вигівський в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

- Якщо під час перевірки в особи відсутні військово-облікові документи та документи, що посвідчують особу, поліцейський може здійснювати адміністративне затримання для встановлення особи, - розповів він.

Якщо військовозобов'язаний перебуває в розшуку ТЦК, то поліція його туди доправить у примусовому порядку. Під час спроби втекти від поліцейського до ухилянта може застосовуватися сила.

- Вид та межі застосування таких заходів залежать виключно від обсягу протиправних дій особи. ...До особи, яка вчиняє злісну непокору законній вимозі поліцейського, може бути застосовано такі заходи примусу як фізична сила та спеціальні засоби (кайданки, гумові та пластикові кийки), - розповів Вигівський. 

  • 18 травня, у день набрання чинності законом про мобілізацію, Міноборони запустило мобільний застосунок "Резерв+" для оновлення даних онлайн. Всі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів мають оновити свої облікові дані.
  • Після оновлення даних у "Резерв+" українці отримають QR-код по аналогії з ковід-сертифікатом. Його можна буде показувати замість військового квитка. Цей функціонал має запрацювати найближчим часом.
Новини по темі: Мобілізація