Завантажити ще

Розробка застосунку «Резерв+» обійшлася в 3,4 млн грн, - заступниця міністра оборони

Розробка застосунку «Резерв+» обійшлася в 3,4 млн грн, - заступниця міністра оборони
Фото: armyinform.com.ua

Розробка застосунку «Резерв+» обійшлася у 3,4 млн грн ($86 000). Про це в інтерв’ю Forbes Ukraine розповіла заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко.

- Розробку фінансували за кошти благодійного фонду. Вартість переданого застосунку – 3 413 448 грн із ПДВ, - сказала вона.

Чорногоренко додала: не можна сказати, що тут на чомусь зекономили. 

- Вартість однієї години роботи розробника може сильно відрізнятися. Але застосунок потрібно буде розвивати, тож не виключено, що вартість із нарощуванням функціоналу виросте, - повідомила заступниця міністра.

Над застосунком працювало кілька команд. Це фронт-частина, синхронізація з реєстрами й готовність системи «Оберіг» витримувати навантаження. 

- Багато зробили внутрішні команди Міноборони та інших міністерств, наприклад МВС. Зараз відповідь із реєстру «Оберіг» у застосунку займає декілька секунд. Добитися такого результату для нас був величезний виклик, - розповіла Катерина Чорногоренко.

  • Застосунок «Резерв+» запустили у перший день дії нового закону про мобілізацію, 18 травня. У додатку військовозобовʼязані можуть оновити свої дані згідно з вимогами закону. Сервіс має замінити походи в ТЦК та ЦНАП.
  • Прикордонники не враховуватимуть додаток "Резерв+" при виїзді чоловіків.