Завантажити ще

Мінкульт дозволив демонтувати Арку дружби народів у Києві

Мінкульт дозволив демонтувати Арку дружби народів у Києві

Міністерство культури позбавило колишню Арку дружби народів (нині Арка Свободи українського народу) статусу пам’ятки історії і дозволило її демонтаж. Про це йдеться у заяві міністерства.

- Міністерство культури та інформаційної політики своїм наказом визнало таким, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, колишній об’єкт культурної спадщини – монумент на ознаменування возз’єднання України з Росією, розташований у м. Києві у Хрещатому парку. Цим рішенням монумент втратив статус пам’ятки історії і може бути демонтований, - йдеться у повідомленні.

У Мінкульті підкреслили, що Арка дружби народів встановлена у 1982 році з нагоди відзначення 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці Жовтневого перевороту, вона належить до символіки російської імперської політики та підлягає цілковитому демонтажу. 

- Попри перейменування Київською міською радою в Арку Свободи українського народу монумент репрезентує виключно радянські ідеологеми та конотації, відтак становить загрозу національній безпеці України, - заявили у Мінкульті.

  • 29 березня Інститут національної пам'яті (УІНП) опублікував висновок експертної комісії, що Арку дружбу народів необхідно демонтувати, оскільки вона належить до символіки російської імперської політики. 
  • 11 квітня у КМДА заявили, що арка не підлягає знесенню, оскільки є історичною пам'яткою.
  • 16 травня 2022 року Київська міська рада перейменувала Арку дружби народів на Арку Свободи українського народу. Окрім самої арки частиною композиції був радянський монумент із двома "пролетарями" - українцем та росіянином, який демонтували у квітні 2022 року. 
Новини по темі: Арка Дружби народів