Завантажити ще

Перейменування недостатньо - інститут нацпам’яті просить демонтувати Арку дружби народів у Києві

Перейменування недостатньо - інститут нацпам’яті просить демонтувати Арку дружби народів у Києві
Фото: REUTERS

Арку дружбу народів у Києві необхідно демонтувати, оскільки вона належить до символіки російської імперської політики. Про це заявили в експертній комісії Українського інституту національної пам'яті (УІНП).

- Розміщена в Хрещатому парку міста Києва Арка дружби народів, що присвячена подіям, пов'язаним зі здійсненням російської імперської політики та її глорифікацією (встановлена 1982 р. з нагоди 60-річчя утворення СРСР і 65-річчя Жовтневого перевороту 1917 року), належить до символіки російської імперської політики й підлягає повному демонтажу, - ідеться у висновках експертної комісії.

Незважаючи на перейменування, на Арку свободи українського народу, монумент "репрезентує радянські ідеологеми й конотації, тому становить загрозу національній безпеці України".

  • 16 травня 2022 року Київська міська рада перейменувала Арку дружби народів на Арку свободи українського народу. 
  • Арку дружби народів відкрили у рамках святкування 60-ї річниці створення СРСР у 1982 році. Окрім самої арки, частиною композиції був радянський монумент із двома "пролетарями", українцем і росіянином, який демонтували у квітні 2022 року. 
Новини по темі: Арка Дружби народів