20 червня
Завантажити ще

У скульптури робітника біля арки "Дружби народів" при демонтажі відвалилася голова

У скульптури робітника біля арки
Фото: t.me\Ukraine Now

У Києві під час демонтажу пам'ятника трудящих під Аркою " Дружби народів " у російського робітника відвалилася голова. Про це 26 квітня повідомляє УНІАН.

Про рішення поетапно демонтувати металеву, а потім гранітну скульптурну групи 25 квітня оголосив мер Києва Віталій Кличко.

Арку Дружби народів у столиці буде перейменовано на Арку свободи українського народу, додав мер Києва під час демонтажу скульптури робітників у вівторок.

- Символи мають набувати нового сенсу. Цей пам'ятник встановлено у 1982 році. Робітники тримають орден дружби українського та російського народу. Росіяни показали свою "дружбу" звірячими вбивствами мирних жителів. Ця пам'ятка буде демонтована і перенесена в місце, де зберігаються пам'ятники радянського періоду. А я на наступну сесію подаю пропозицію про перейменування Арки дружби народів на Арку свободи українського народу. Упевнений, що депутати підтримають це рішення, – повідомив Кличко.

Скульптурна композиція Арка Дружби народів встановлена у центрі Києва у листопаді 1982 року, відкриття було присвячено святкуванню 1500-річчя Києва.

Автори проекту – скульптор Олександр Скобліков, архітектори Ігор Іванов, Сергій Миргородський та Костянтин Сидоров.

Як повідомлялося, ухвалено рішення про демонтаж бронзової скульптури двох робітників, встановлену в 1982 році "на ознаменування возз'єднання України з Росією". Друга скульптурна композиція з червоного граніту буде закрита оздоблювальними матеріалами, а пізніше розібрана.