18 червня
Завантажити ще

NASA попросило допомогти доставити зразки з Марса на Землю у 2030-х роках

NASA попросило допомогти доставити зразки з Марса на Землю у 2030-х роках
Фото: nasa.gov

NASA попросило допомоги в розробці більш дешевого та швидкого плану з доставки зразків з Марса на Землю. 15 квітня адміністратор NASA Білл Нельсон повідомив, що агентство шукає інноваційні розробки.

- Повернення зразків з Марса буде однією з найскладніших місій, які будь-коли робило NASA. Суть у тому, що бюджет в 11 мільярдів доларів занадто дорогий, а дата повернення 2040 року занадто далека, — сказав він.

NASA попросило наукову спільноту працювати разом над розробкою нового плану, щоб повернути зразки у 2030-х роках, а також знизити витрати, ризики та складність місії.

Засновник компанії SpaceX Ілон Маск написав у коментарях до повідомлення NASA у соціальній мережі X, що їх ракета Starship "має потенціал повернути серйозний тоннаж з Марса протягом приблизно 5 років".

Програма Mars Sample Return (MSR) розроблена NASA спільно з Європейським космічним агентством (ЕКА). Це буде перша місія з доставки зразків з Марса для вивчення ознак життя. Згідно з початковим планом від вересня 2023 року, марсохід Perseverance, що прибув на Марс у 2021 році, має зібрати зразки. Складність програми полягає в тому, що ракети раніше не запускалися з іншої планети.

  • У квітні 2021 року NASA запустило перший в історії літальний апарат на іншій планеті. Надлегкий мінігелікоптер Ingenuit, більше схожий на дрон, прибув на Марс у лютому на борту марсохода Perseverance.
  • У вересні 2021 року марсоходу Perseverance вдалося взяти пробу гірської породи, умовно названої "Рошетт". Апарат за допомогою бура просвердлив дірку. Це вдалося зробити з другої спроби, оскільки спочатку зразок розсипався.