Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Марсохід NASA знайшов унікальні породи, які можуть довести, що на Марсі було життя

Марсохід NASA знайшов унікальні породи, які можуть довести, що на Марсі було життя
Фото: НАШІ

Марсохід NASA Perseverance знайшов на місці свого приземлення, ймовірно, найдавніші з відомих вченим породи. Для досліджень обрали кратер Джезеро, оскільки за супутниковими знімками було видно, що западина вкрита мулом та піском. Вчені вважають, що раніше тут могло бути озеро із певними формами життя. Про це повідомляє ВВС.

Зразки порід привезуть на Землю наступного десятиліття, і тоді вчені зможуть встановити їх точний вік. Вивчення цієї знахідки допоможе більше дізнатися про історію створення Червоної планети. Зокрема, підтвердити існування форм життя на Марсі мільйони років тому.

- Зразки вулканічного походження, ймовірно, виникли після стародавнього потоку лави - швидше за все, колись давно кратер був заповнений магмою. Все вказує на певний тип магматичної породи, яка утворюється, коли дуже товсте магматичне тіло охолоджується, кристали олівіну кристалізуються та опускаються, а потім навколо цих кристалів олівіну утворюється піроксен (породоутворючий мінерал), – розповіла вчений Келсі Мур із Каліфорнійського технологічного інституту.

Марсохід NASA 18 лютого приземлився на поверхню планети. Це вже п'ятий успішно запущений марсохід США - він продовжить геологічні дослідження своїх попередників. На поверхні Марса апарат досліджував ландшафт планети, її природні ресурси та ризики для подальших місій.

У вересні Американське космічне агентство NASA повідомило, що марсоходу Perseverance ("Наполегливість") вдалося взяти пробу гірської породи, умовно названої "Рошетт". Апарат за допомогою бура просвердлив дірку. Це вдалося зробити з другої спроби, оскільки за першої спроби буріння зразок розсипався.