28 травня
Завантажити ще

На польський кордон привезли розтрощену РФ сільськогосподарську техніку

На польський кордон привезли розтрощену РФ сільськогосподарську техніку
Фото: facebook.com/mapfu2021

Українські аграрії підвезли до заблокованих польськими фермерами пунктів пропуску "Угринів" та "Краковець" понищену сільськогосподарську техніку.  Як повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України, українці хочуть показати польським протестувальникам, в яких умовах зараз працюють фермери в Україні.  

Серед розстріляної аграрної техніки є трактори, обприскувач, вантажівка ГАЗ-53 і комбайни з деокупованих територій Херсонської області. Наприклад, трактор К-701 наданий підприємством, яке знаходиться на території Білозерської селищної громади, яка була в окупації з березня по листопад 2022 року.

Розтрощена техніка. Фото: facebook.com/mapfu2021

Розтрощена техніка. Фото: facebook.com/mapfu2021

- Українські фермери наголошують, що борються за врожай ціною свого життя. У 2023 році лише в Херсонській області, на деокупованих територіях, на російських мінах підірвалось 20 аграріїв, п’ятеро загинули. Загалом український аграрний сектор за два роки повномасштабної війни зазнав понад 80 млрд дол. прямих збитків і втрат, - наголосили у відомстві.

У міністерстві додали, що дані про збитки офіційні  - їх подає Світовий банк у звіті про оцінки збитків і потреб на відновлення України (RDNA3). Найбільшою категорією збитків є пошкоджена та знищена сільськогосподарська техніка на 5,8 млрд дол.

Розтрощена техніка. Фото: facebook.com/mapfu2021

Розтрощена техніка. Фото: facebook.com/mapfu2021

Завдану шкоду від викрадення або знищення вже виробленої сільськогосподарської продукції експерти оцінюють у 1,97 млрд дол., збитки через пошкодження зерносховищ – 1,8 млрд дол., збитки, завдані багаторічним насадженням, – 398 млн дол., тваринництву – 254 млн дол., аквакультурі та рибальству – 35 млн дол.

Розстріляна сільгосптехніка перебуватиме на кордоні до кінця березня.

  • Польські фермери відновили страйки на кордоні 7 лютого. За останні дні було зафіксовано декілька випадків, коли протестувальники висипали зерно з вантажівок та залізничних вагонів. Крім того, вони не пропускають також гуманітарні вантажні та вантажі для ЗСУ.
  • 23 лютого президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Денис Шмигаль знаходяться у Львові. Основна ціль візиту Шмигаля - вирішення проблем на кордоні.
Новини по темі: Кордон Польща блокада