Завантажити ще

Польські фермери перекрили залізницю та висипали українське зерно з вантажного вагона

Польські фермери перекрили залізницю та висипали українське зерно з вантажного вагона
Фото: rmf24.pl

В Польщі аграрії розпочали загальний страйк, під час якого заблокували майже 200 місць на дорогах по всій країні, ключові вузли комунікацій і пункти пропуску на кордоні з Україною. Про це повідомляє RMF24.

Головні вимоги протестувальників - заборона імпорту української агропродукції і відмова Польщі від Європейського "зеленого курсу".

Аграрії також планують посилити блокування у деяких пунктах пропуску на кордоні з Україною.  Так, поблизу ПП «Дорогуськ - Ягодин» фермери планують повністю заблокувати рух для вантажного транспорту до 19 години за київським часом.

У рамках протесту вони також перекрили  залізницю поблизу пункту пропуску "Медика - Шегині". Про це з місця події повідомила кореспондентка "Суспільного". Протестувальники розсипали українське збіжжя з вантажного вагону.

- Це наша форма протесту. Йдеться про те, щоб зробити його більш відчутним. Ми постійно чекаємо, що хтось із нами буде вести діалог, - заявляють протестувальники.

Видання наголошує, що до протесту аграріїв долучаються й інші групи, зокрема, з товариства мисливців, які виступають проти обмеження мисливства у межах змін функціонування аграрного сектору.

За словами лідера аграрного сектору профспілкового об’єднання OPZZ Славомира Іздебського, метою сьогоднішнього протесту є сказати «стоп «Зеленому курсу», імпорту сільськогосподарської продукції з України, обмеження щодо розведення тварин у Польщі».

Очікується, що рада міністрів Польщі у вівторок заслухає інформацію міністра сільського господарства щодо ситуації в секторі.

  • Польські перевізники блокують шість пунктів пропуску на кордоні з Україною. Найбільш складна ситуація на ПП "Ягодин – Дорогуськ", де повністю зупинено рух вантажного транспорту. Це негативно впливає на обороноздатність країни та на вивезення критично важливих товарів. 
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що для вирішення ситуації необхідні спільні та розумні рішення. Він підкреслив, що ця проблема має бути вирішена спільними зусиллями України та Польщі, а також усієї Європи, тому що вона стосується долі всього континенту. 
Новини по темі: блокада Польща