Завантажити ще

Естонія поверне Україні експонати "скіфського золота", вивезені з Криму у 2018 році

Естонія поверне Україні експонати
Фото: facebook.com/ajaloomuuseum

Естонія поверне Україні експонати "скіфського золота", вивезені з музеїв окупованого Криму у 2018 році. Про це повідомила дружина заступника помічника державного секретаря США Веліда Кент та естонське видання ERR.

Йдеться про 274 археологічні артефакти, які відносяться до культур раннього залізного та залізного віку (від V-IV століття до нашої ери і до VII-X століття нашої ери). Їх конфіскували естонські прикордонники у 2018 році у громадянина Латвії, який приїхав з Росії. Експонати, ймовірно, були добуті "чорними археологами". В Європу їх везли, щоб незаконно продати.

Перед тим як передати артефакти Україні, їх виставили на п'ять днів для загального огляду в Естонському історичному музеї в Таллінні. Виставка називається "Вкрадені скарби. Українське золото". 

- Золото, якому понад 2000 років, це, звичайно, рідкість. Це королівські прикраси, це не просто так. Але біда в тому, що ми не знаємо, де точно їх знайшли, викопали. Ось це проблема, з якою доведеться тепер розбиратися нашим українським колегам, - заявив історик Естонського історичного музею Івар Леймус.