21 листопада
Завантажити ще

У Києві показали частину повернутого «скіфського золота» та пообіцяли експонувати всю колекцію

У Києві показали частину повернутого «скіфського золота» та пообіцяли експонувати всю колекцію
Фото: t.me/pgo_gov_ua

У Києві у закритому форматі презентували частину колекції «скіфського золота», яку напередодні повернули в Україну з Нідерландів після десяти років судів з Росією. Всю колекцію Міністерство культури та інформаційної політики пообіцяло експонувати для глядачів згодом. 

- Ростислав Карандєєв (в.о міністра культури та інформаційної політики. - Авт.) разом з уповноваженим представником Музею (Музею історичних коштовностей України на території Києво-Печерської лаври. - Авт.) відкрили один з боксів та показали частину артефактів. Невдовзі колекція буде повністю експонована, — йдеться у повідомленні пресслужбі міністерства.

До деокупації Криму «скіфське золото» зберігатиметься у Скарбниці Музею історичних коштовностей України на території Києво-Печерської лаври, зазначили у відомстві.

На закритій презентації показали окремі артефакти колекції «Крим: золото й таємниці Чорного моря», яку показували у Нідерландах. Захід відвідали в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, перша заступниця глави МЗС Еміне Джапарова, заступниця міністра юстиції Ірина Мудра, посол Нідерландів в Україні Єннес де Мол, а також співробітники правоохоронних та силових органів.

У Міністерстві культури та інформаційної політики розповіли, що колекцію розмитнили в Україні. У ній 565 предметів, це, зокрема, античні скульптури, скіфські та сарматські прикраси, китайські лакові шкатулки. 

Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки зазначили, що страхова вартість експонатів становить майже 1,5 млн доларів. Тривають заходи із повернення інших елементів «скіфського золота», вилучених у співпраці з правоохоронними органами іноземних держав.

Про повернення «скіфського золота» влада України оголосила 27 листопада. Судові баталії з Росією у Нідерландах за цінності з чотирьох музеїв Криму тривали майже десять років. У 2013 році понад дві тисячі одиниць культурних цінностей, які знаходилися у музеях Криму та Києва, вивезли до Амстердаму на виставку, яка проходила з 6 лютого по 28 травня 2014 року. Поверненню завадила окупація Криму Росією. 

22 листопада Міністерство культури та інформаційної політики України повідомило, що Музей Алларда Пірсона в Амстердамі вирішив не стягувати витрати за зберігання "скіфського золота" протягом дев'яти років.

Новини по темі: скіфське золото