20 червня
Завантажити ще

Скіфські прикраси, які були вкрадені з України у 2016 році, знайшлися в Іспанії

Скіфські прикраси, які були вкрадені з України у 2016 році, знайшлися в Іспанії
Фото: Іспанська поліція/Роздатковий матеріал через REUTERS

Іспанська поліція повідомила про конфіскацію викрадених з України скіфських прикрас. Золоті вироби вартістю 60 мільйонів євро викрадачі намагалися продати у Мадриді. Про це повідомляє поліція Іспанії.

– Золоті прикраси, що мають велику історичну та економічну цінність, були вкрадені, незаконно вивезені. Їх збиралися продати у Мадриді. П'ятьох людей затримано.

За даними правоохоронців, йдеться про 11 предметів. Це ювелірні вироби, включаючи складні намиста, браслети та сережки, які датуються греко-скіфським періодом між VIII та IV століттями до нашої ери. Прикраси було виставлено в одному з київських музеїв у 2009-2013 роках, а в 2016-му їх вивезли контрабандою з України.

Як з'ясували правоохоронці, на артефакти було підроблено документи, щоб виглядало так, ніби вони належать до української православної церкви. У рамках розслідування, яке розпочалося у 2021 році, було заарештовано трьох громадян Іспанії та двох громадян України. Їх вдалося затримати після того, як один з експонатів – золотий пояс з головами баранів – продали на приватному аукціоні в Мадриді.

У червні Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення Апеляційного суду Амстердама, який зобов'язав музей Алларда Пірсона повернути Україні "скіфське золото". Майже через 10 років суд повністю відмовив у касаційній скарзі кримських музеїв і залишив у силі рішення апеляції, яким були задоволені позовні вимоги України.