Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
27 квiтня
Завантажити ще

Однокласники-переможці GENIUS Olympiad: Хочемо зробити робота, щоб розміновував території і відновлював природу

Однокласники-переможці GENIUS Olympiad: Хочемо зробити робота, щоб розміновував території і відновлював природу
Фото: особистий архів Єгора Щасний

На Міжнародному конкурсі Genius Olympiad 2023 Україна цього року здобула 5 золотих нагород. KP.UA поспілкувалась з усіма переможцями - сумською гімназисткою Євгенією Вітвіцькою, Маргаритою Перепелицею з Кривого Рогу та трьома однокласниками з Полтави.

Учні Наукового ліцею №3 Полтавської міської ради Олег Запара і Єгор Щасний здобули перемогу у номінації «робототехніка», а їхній однокласник Назар Солопіхін став кращим у номінації «короткометражний фільм». 

Робот, що збирає сміття і висаджує дерева

- Кожного року організатори олімпіади створюють нове завдання для учасників із робототехніки. Ми повинні були зробити робота, який збирає сміття і на очищених ділянках садить дерева, - говорить Олег Запара.

- Це все відбувається за допомогою прототипів. Сміття – це тенісні м’ячики. А дерева – це кубики різного розміру. Завдання було – ставити кубики в порядку зростання, - додає Єгор Щасний.

Стати учасниками GENIUS Olympiad 2023 хлопці вирішили відразу, бо вже мали позитивний досвід перемог на конкурсах.

- Ми вирішили взяти участь у категорії «робототехніка», оскільки раніше вже брали участь у конкурсах з робототехніки, у міському фестивалі з робототехніки та FTC, у нас уже був досвід та непогана матеріальна основа. Тож ми вирішили взятися за цей проєкт. Під час підготовки я та мій напарник багато чого навчилися, отримали незабутній досвід, - каже Олег Запара.

- Таку тему обрали, тому що ми дуже стурбовані ситуацією в Україні і в цілому в світі з природою і екологічною ситуацією . У нас дуже багато проблем. Особливо через військову агресію з боку Російської Федерації. Так, це була умова й конкурсу, бо такий робот потрібен, і потрібно, щоб він виконував певні завдання. Тому і поїхали в Америку на змагання, - додає Єгор Щасний.

«Кайфували від моменту, що ми всі із однієї школи і з одного класу»

Для Олега Запари поїздка до США стала незабутньою, оскільки для хлопця це була його перша в житті поїздка за кордон.

- Поїздка на конкурс GENIUS Olympiad справила незабутні враження. Хоча я та мій товариш виступили добре під час захисту робіт, ми не очікували на перемогу, адже у конкурсі брали участь близько 40 команд з робототехніки зі всього світу. Коли оголосили нашу перемогу, ми дуже зраділи. Ця перемога була ще важлива тим, що ми були єдиною командою з робототехніки з України, а також першими, хто бере участь в категорії «робототехніка» з України у конкурсі GENIUS Olympiad, - говорить Олег Запара.

Від перемоги емоції були шалені, коли на церемонії нагородження  на екран вивели номінацію robotics - і тут настав момент істини.

- Ми бачимо там два прізвища – «Щасний Єгор, Олег Запара, Україна». Ми в ейфорії підскакуємо, починаємо обійматися. Нас всі вітають, ми беремо прапори і вибігаємо на сцену. Нас нагороджує ректор університету. Це незабутні емоції. Це ейфорія. Ми вийшли на сцену і чуємо «shortfilm, Назар Солопіхін, Україна». Ми зраділи за друга, і всі втрьох стояли на цій сцені і просто кайфували від моменту, що ми всі із однієї школи і з одного класу,- каже Єгор Щасний. - Це велика честь для нас – підійматися на інтернаціональну сцену з українським прапором. Це, по суті, для нас була найвирішальніша подія на цьому заході. Ми дуже сильно нервували, бо там поступово оголошували місця. Спочатку була «почесна грамота» - нас там не було, фух, видихнули. Потім «бронза», потім «срібло». І потім пішли перші місця…

 Олег Запара (ліворуч) і Єгор Щасний зі своїм роботом. Фото: особистий архів Єгора Щасний

Олег Запара (ліворуч) і Єгор Щасний зі своїм роботом. Фото: особистий архів Єгора Щасний

«Шукаємо інвестора під свій проєкт»

Перемога на GENIUS Olympiad 2023 - це чудове досягнення. Однак цікаво, яким буде майбутнє переможного проєкту? Чи будуть хлопці розвивати цього робота?

- Якщо у нас вийде знайти інвесторів, плануємо зробити післявоєнний збір на створення таких роботів, щоб вони могли розміновувати місцевість і відновлювати флору і фауну після війни. Ми думаємо розвивати цю ідею, - додає Єгор Щасний.

- Цей робот є лише прототипом. Він поки не може саджати реальні дерева або прибирати звичайне сміття, але конструкція - універсальна і може бути покращена. Робота можна зробити більш потужним та додати необхідні функції. Також через особливість конструкції робота можна буде використати для майбутніх змагань в різних конкурсах з робототехніки, - говорить Олег Запара.

Олег Запара хоче опанувати спеціальність програміста, а вузи для себе розглядає лише кращі українські - КНУ  ім. Т. Г. Шевченка, Київський політехнічний інституті ім. Сікорського або Львівську політехніку.

- А я мрію стати робототехніком і вигадувати ще багато подібних ідей і роботів. Хочу змінювати світ на краще, - заключив Єгор Щасний.

Новини по темі: Школярі Новини США