Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Переможниця Genius Olympiad 2023: Вболівали більше за талановитих колег, ніж самі за себе

Переможниця Genius Olympiad 2023: Вболівали більше за талановитих колег, ніж самі за себе
Фото: Особистий архів Маргарити Перепелиці

Днями українська делегація повернулась з Genius Olympiad 2023 додому після свого тріумфального виступу. 47 учнів Малої академії наук України гідно представили нашу державу в Рочестерському технологічному інституті штату Нью-Йорк

Українська делегація привезла додому з Рочестеру 35 нагород, серед них 9 бронзових, 7 срібних і 5 золотих медалей.

Однією з переможниць Genius Olympiad 2023 стала Маргарита Перепелиця з Кривого Рогу, робота якої присвячена дослідженню визначення концентрації важких металів, що містяться у міському опалому листі.

Українські юні генії у світі зовсім не загубилися. Фото: Особистий архів Маргарити Перепелиці

Українські юні генії у світі зовсім не загубилися. Фото: Особистий архів Маргарити Перепелиці

Забруднення міського повітря є глобальною екологічною проблемою

KP.UA поспілкувалась з Маргаритою і дізналась про її дослідження та плани на майбутнє.

- Я досліджувала, скільки металів, які є небезпечними забруднювачами, міститься у листі міських дерев, щоб зрозуміти їхню концентрацію та придатність до компостування. Моя тема звучить так: «Спектрофотометричне визначення іонів важких металів у міському опалому листі», - каже Маргарита Перепелиця. - Я обрала таку тему, бо вона напряму стосується глобальної екологічної проблеми забруднення міського повітря вихлопами транспорту та промисловості.

Дослідження допомогли Маргариті зрозуміти весь масштаб глобального забруднення міст.

- Можна компостувати лише паркове листя та листя з житлової зони, а придорожнє, на жаль, не можна, бо це тільки нашкодить землі. Закликаю задуматися і вас, - говорить дівчина.

Про Genius Olympiad Маргарита дізналась на сайті МАНу, коли шукала можливості для подання свого проєкту.

- Подавалась через заклад позашкільної освіти МАНу "Юний хімік" у м. Кривому Розі - місті, де я зараз проживаю і з якого дистанційно навчаюсь. Хочу висловити Селівановій Тетяні Валеріївні, доценту Криворізького педагогічного університету та керівнику гуртка МАН "Юний хімік", особливу подяку. А також безмежно вдячна своїм батькам за неймовірну підтримку, - говорить переможниця олімпіади. - Готувалась я досить довго. Окрім самої роботи, яку я подавала і на конкурс-захист в МАН, я готувала ще купу додаткових матеріалів для презентації - постер, листівки і т. д. Також складала текст виступу та думала про питання, які можуть задати журі.

Переможці здобули медалі, для когось перші в житті. Фото: Особистий архів Маргарити Перепелиці

Переможці здобули медалі, для когось перші в житті. Фото: Особистий архів Маргарити Перепелиці

Буде займатися хімією та дизайном

Емоції в момент, коли озвучувались імена переможців олімпіади, зашкалювали.

- Ми сиділи, зціпивши руки один одного, та вболівали більше за талановитих колег, ніж самі за себе. Ми чекали тексту "золоті медалі" і наші прізвища. Я промовляла прізвище подруги, і раптом воно з'явилося на екрані. А вона промовляла моє. І воно теж з'явилося, - говорить Маргарита Перепелиця.

Що стосується переможного проєкту і його подальшої долі, то Маргарита вже має ідеї щодо розвитку теми біосурфактантів, які вона знайшла як спосіб боротися із непридатним до компостування листям.

А на запитання, ким бажає стати у майбутньому, говорить, що буде розвиватись одразу в двох напрямках.

- Я захоплююсь хімією та дизайном вже багато часу. Тому хочу і далі просуватись у цих напрямках, - зазначає Маргарита Перепелиця.