Завантажити ще

Переможниця Genius Olympiad Євгенія Вінницька: Написала «Клітку», бо болить за тварин, які зникають

Переможниця Genius Olympiad Євгенія Вінницька: Написала «Клітку», бо болить за тварин, які зникають
Фото: Особистий архів Євгенії Вінницької

На Міжнародному конкурсі Genius Olympiad 2023 Україна цього року здобула 35 нагород, з яких 5 – золоті, 7 срібних і 9 бронзових. 14 учасників отримали почесні відзнаки. І однією із золотих медалісток конкурсу стала гімназистка із Сум - Євгенія Вінницька.

Женя стала однією з найкращих на Міжнародному конкурсі Genius Olympiad 2023 в категорії «креативне письмо» з коротким оповіданням «Клітка».

Дівчина - учениця обласної гімназії-інтернату для талановитих та творчо обдарованих дітей, співпрацює з МАН і зараз перебуває у Франції.

«Люди заповнюють порожнечу всередині, знищуючи гармонію цього світу»

- Це коротке оповідання мало на меті висвітлити одразу кілька проблем. Центром твору стала не тільки екологічна проблема знищення унікальних тварин, що є доволі звичайним явищем на «мокрих» ринках в Китаї, де й опинилася головна героїня - українська дівчина Дася, а й проблема раціонального споживання. Люди часто не розуміють, чого їм не вистачає і яку порожнечу всередині себе вони хочуть заповнити, знищуючи унікальність і гармонію цього світу. Дася, потрапивши на ринок, сповнена жалості до панголіна (зникаюча тварина і найбільш продаваний ссавець у світі), бо його знищать заради амулетів. Дася намагається змінити щось. У оповідання відкритий кінець. Дії Дасі змінюють не тільки її, а й оточуючих, - говорить Євгенія Вінницька.

В період життя, коли Євгенія потрапила на Genius Olympiad 2023, вона хотіла спробувати себе в літературній сфері.

- Я вже рік живу під тимчасовим захистом у Франції, навчаюся у ліцеї і не раз слухала лекції і дискусії на тему екології, якій тут приділяють значну увагу. Коли побачила умови олімпіади, здобула підтримку від мого наукового керівника Шевченко Ганни Євгенівни, я почала шукати ідею, яка мене хвилює. Як на мене, було логічно просто відкрити першу сторінку в Гугл про екологічні проблеми світу і провести так звану розвідку. Так поступово я почала натрапляти на фото зникаючих тварин і зрозуміла, що відчуваю біль за їхню долю. А далі ідея вже прийшла в процесі детального пошуку і вивчення проблеми, - говорить переможниця Genius Olympiad 2023.

У підсумку оповідання «Клітка» відкрило для Євгенії Америку в прямому сенсі (фінал конкурсу проходив у США. - Ред.).

- Взагалі цей проєкт відкрив для мене багато цікавих людей, розширив горизонт, підняв мотивацію, дав можливість мовної практики англійської мови, дав відчути себе амбасадором України і впевнитися у тому, що я люблю свою країну. Цей проєкт зробив мене сильнішою і дав можливість сказати світу про нагальну проблему, змусити людей задуматися, - каже дівчина. - Я задоволена, пишаюся собою і дуже вдячна за допомогу і підтримку від моїх батьків і від наукового керівника.

"Світу потрібен голос. Продовжуй писати"

Євгенія Вінницька планує і надалі співпрацювати з МАН і розвивати свій талант, щоб здобувати нові визначні перемоги.

- Після нагородження я підійшла до головної судді моєї секції просто подякувати за таку нагороду і взагалі за проведений час, а вона мене підтримала: "Світу потрібен голос. Продовжуй писати". Думаю, що раціонально дотриматися її поради. І писати далі. Оскільки я ще і переможниця ІІІ етапу конкурсу захисту МАН у 2023 в секції «соціологія», то мені буде цікаво написати ще одну або кілька наукових робіт і співпрацювати з МАН надалі, - каже Євгенія Вінницька.

А от ким дівчинка мріє стати у майбутньому, поки ще не вирішила. Але точно знає, що їй дуже хотілося б продовжувати писати.

- Я ще не зовсім вирішила це питання, тому відповідь дати не можу. Точно можу сказати: я хочу спробувати себе в сфері журналістики, - додала переможниця конкурсу.

Новини по темі: конкурс Школярі Новини США