Завантажити ще

Суд дозволив знести "храм-маф" на території Національного музею історії

Суд дозволив знести
Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua

Господарський суд Києва поставив крапку у справі про незаконний храм, розташований на території Національного музею історії України на Володимирській вулиці. За рішенням суду ця споруда буде знесена. Про це повідомив у фейсбуці міністр культури Олександр Ткаченко.

- Суд зобов'язав звільнити ділянку Національного музею історії України від незаконно збудованого "храму-мафу". Позов музею задоволений. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Це порушує вимоги пункту "а" частини 1 ст. 91 Земельного кодексу, – написав міністр.

Глава Мінкульту наголосив, що незаконний храм розташований у буферній зоні пам'яток ЮНЕСКО, де заборонено нове будівництво.

– Храм-кіоск знаходиться у буферній зоні пам'ятників ЮНЕСКО, де заборонено нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу Десятинна церква, – наголосив Ткаченко.

Йдеться про храм-кіоск, самовільно встановлений представниками Московського патріархату на території Нацмузею історії. Жодних дозволів на будівництво або використання земельної ділянки у релігійної організації не було. 2020 року Національний музей історії подав позов до суду з вимогою знести незаконний маф.

Новини по темі: Суд Музей Храмы МАФы