Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Синоптик: Новий рік зустрінемо без снігу та морозу

Синоптик: Новий рік зустрінемо без снігу та морозу
Фото: REUTERS/Валентин Огіренко

Тепло принесе локальний циклон

Як розповіла kp.ua синоптик Укргідгрометцентру Наталія Птуха, українцям не варто побоюватися сильних морозів на Новий рік. Їх не буде зовсім – хіба що місцями в останні дні грудня температура опуститься трохи нижче за нуль. Але загальна тенденція така – буде тепло та з дощами.

- Така погода буде у більшості областей – не лише на Новий рік, а й швидше – на католицьке Різдво, - зазначає Наталія Птуха. - Над територією України формуватиметься локальний циклон, який принесе доволі теплу погоду як для грудня, але з опадами у вигляді дощу. Небагато буде і мокрого снігу, але в основному очікується плюсова температура.

Надалі на територію України впливатимуть західні та південно-західні повітряні маси.

- До кінця року не чекаємо на якісь сильні морози, - підкреслює Наталя Птуха. - Це не виключає місцями морозну погоду трохи нижче за нуль.

30-градусних морозів цієї зими не буде

Традиційно перед зимою і особливо Новим роком мешканців починають лякати прогнозами в інтернеті про 30-градусні морози. Певний час тому у ЗМІ розійшлися попередження про сувору погоду, які у світлі відключень електрики й часто пов'язаної з цим відсутності опалення змусили не одного мешканця пити валеріанку. Синоптики Укргідрометцентру заспокоюють – серйозних морозів не передбачається, а парою градусів нижче за нуль вночі нікого не злякаєш.

– Це вкотре доводить, що не треба дивитися на багато часу вперед, – каже синоптик Укргідрометцентру Наталія Птуха. - Ми одразу спростовуємо цей прогноз. Не слід робити прогнози далі, ніж на два тижні. Ми таких сильних морозів не прогнозуємо. Довіряємо лише джерелам гідрометцентру!

Як поділився з kp.ua народний синоптик із Волині Володимир Деркач, до середини останньої декади грудня настане відлига та потепління. Мороз, за його словами, до Нового року ще повернеться, але серйозних позначок не досягне.

Народний синоптик із Кропивницького Станіслав Щедрін заспокоює – 30-градусних морозів не буде не лише на Новий рік, а й взагалі до кінця зими.

- Протягом наступних двох тижнів по всій країні буде здебільшого нехолодна погода з температурними гойдалками – два-три дні тепло та волого, наступні два-три дні – прохолодно та морозно, можливо, зі снігопадами, – запевняє Станіслав Щедрін.

Невеликий мінус синоптики гідрометцентрів прогнозують у центральних та північних областях на початку наступного тижня. На сам Новий рік в Одесі очікується +10, у Вінниці та Ужгороді – +8, у Львові – +9, у Чернігові – +5, у Харкові та Донецьку – +6, у Києві – +7.