Завантажити ще

Український гідрометцентр спростував надзвичайно сувору зиму

Український гідрометцентр спростував надзвичайно сувору зиму
Фото: Зображення PublicDomainPictures із сайту Pixabay

ЗМІ повідомляють про надзвичайно сувору зиму, але це не має під собою наукового підґрунтя. Про це заявили в Українському гідрометеорологічному центрі.

- В останній час у засобах масової інформації, соціальних мережах поширюються повідомлення про надзвичайно сувору зиму 2022-2023-х років. Подібна інформація не має під собою наукового підґрунтя та науково обґрунтованих методичних розрахунків, - йдеться у фейсбуці гідрометцентру.

За результатами аналізу температурних показників за останні десятиліття, середня температура у грудні-лютому очікується на 1-2 градуса вище за норму. Ймовірність тривалих холодiв є мінімальною, можливі короткочаснi суттєві похолодання тривалістю 1-5 діб.

- Перенесення початку опалювального періоду на пізніші строки та його закінчення у більш ранні строки є обґрунтованими і підтверджується метеорологічними розрахунками, - додали у гідрометцентрі.

Температурні показники за останні 30 років свідчать про те, що середньомiсячна температура січня та лютого підвищилась на 2-2,5 градуса, також суттєво скоротилась тривалість періоду з показниками нижче нуля.

У серпні глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко зазначив, що температура у приміщеннях буде встановлена на рівні 17–18°C, що приблизно на чотири градуси нижче за норму. Це особливо відчуватиметься, якщо температура на вулиці впаде нижче середніх -10С.