Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

«Ніжний» грудень та січневе випробування морозами: що готує прийдешня зима

«Ніжний» грудень та січневе випробування морозами: що готує прийдешня зима
Фото: УНИАН

Ось уже й грудень – перший місяць календарної зими. Українці сподіваються, що вона буде відносно м'якою, якими були й кілька минулих зим. "КП в Україні" поцікавилася, що кажуть синоптики.

Грудень м'який, але сирий

За прогнозами Укргідрометцентру, температура в грудні трохи відрізнятиметься від нинішньої. Стовпчик термометра рухатиметься в середньому між позначками -3 та +2. Для західних регіонів України, а також для Київської, Житомирської областей це на градус-півтора вище за норму, для решти території близько до норми. Водночас синоптики не виключають, що у деякі періоди на півночі країни морози можуть сягати -5 градусів.

Снігових заметів в Укргідрометцентрі не прогнозують, у невеликій кількості випаде мокрий сніг, а для різноманітності померзне дощ.

Подібний прогноз погоди дає міжнародний сайт Wisemeteo. За його даними, середній температурний показник становитиме 0 градусів, найсильніші морози очікуються з 5 по 12 грудня, але це буде -5 ночами. З 13 грудня вдень очікується невелика плюсова температура, ночами невелика мінусова.

У Новий рік – мокрий сніг, і знову повертаємось до цілодобового нуля.

На сонце розраховувати не доведеться

Завідувачка відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова теж говорить про «ніжний» грудень.

- Але днів, коли визирне сонечко, практично не очікується. В основному, як і зараз, небо буде закрите сірою пеленою, а тому рано наставатимуть сутінки. Не дуже морозна, відносно тепла та сира погода, за нещодавно зробленими розрахунками, протримається до 15 січня. Але хочу сказати, що це лише попередній прогноз, хоча я використала дуже авторитетні джерела, – підкреслила Вазіра Мартазінова в ексклюзивному коментарі «КП в Україні».

З 15 січня зима перестане бути легкою – це за погодою, бо за рештою показників важкою вона буде безперечно.

- Почнеться сильне похолодання, особливо вночі. Можливі і відлиги, але зараз я не можу це обіцяти. Скоріше всього, випробування холодом для українців триватимуть місяць. Після 15 лютого піде потепління.

Синоптик припускає, що 2023 року може бути стрімка весна, але це не означає, що вже в березні настануть зовсім теплі дні. Березнева погода, особливо на початку місяця, може бути такою ж, як наприкінці лютого.

Розрахунки Wisemeteo не зовсім збігаються із такими прогнозами. Сайт обіцяє міцний нічний мінус (від 7 до 14 градусів морозу) з 8 січня та відлигу з 17 до 21 січня. Далі прогнозуються невеликі морози (але ночами до -5 градусів) та теплий лютий із мінімальною температурою від -1 до -3 градусів. Снігових днів має бути мало, а й сонячних – зовсім нічого.

 

Новини по темі: Погода Зима прогноз погоди