Завантажити ще

Попит, народжений відключеннями: від нашийників, що світяться, до чавунних прасок

Попит, народжений відключеннями: від нашийників, що світяться, до чавунних прасок
Фото: aliexpress.com

Влітку вже попереджали про найскладнішу зиму в історії незалежної України. Тоді не хотілося у це вірити. Звичайно, ми створювали запаси (скоріше про всяк випадок), купували свічки, пуди солі та ящики тушонки, утеплювали вікна та балкони, запасалися термобілизною тощо.

А в те, що можна залишитися без світла на досить великий період, ми вірили ще менше. Але коли після рашистських обстрілів було сильно пошкоджено енергетичну інфраструктуру країни, виявилося, що наших запасів недостатньо. І деякі предмети зненацька злетіли у топ попиту.

Потужні пауербанки

Повербанк. Фото: epicentrk.ua

Повербанк. Фото: epicentrk.ua

До війни українці здебільшого купували компактні пауербанки – телефон зарядити десь у дорозі. Але зараз, коли віддалена робота залежить від включеного ноутбука, зріс попит на більш потужні зарядні пристрої.

Дефіциту такого товару немає, купити не проблема. Але ціна – кусається. Вартість потужного пауербанку в середньому від 4 до 10 тисяч гривень і значно вища.

Також у топі – зарядні пристрої на сонячних батареях. Здавалося б - купив таке і взагалі не залежиш від електрики. Але насправді з'ясовується, що такі девайси не лише дорожчі гривень на 500-700, а ще й практично марні – заряджається довго навіть при яскравому сонячному світлі (а в листопадову похмуру погоду і зовсім безглузді), тому й потрібного заряду не дає.

Все одно доводиться використовувати для підзарядки «дідівський метод», користуватися звичайною мережею, коли електроенергія є.

Захист домашньої електроніки

Реле. Фото: epicentrk.ua

Реле. Фото: epicentrk.ua

Не таке страшне відключення світла, як його включення – чудово знають ті, чиї електричні пристрої постраждали від стрибків напруги в електромережі в перші хвилини після подачі електрики. Тут навіть гуманітаріям довелося розбиратися, що таке реле напруги. Завдання реле – оберігати власне техніку від перепадів напруги.

Ціни на реле напруги від 600 гривень, і купити їх поки що не проблема, на ринку вистачає пропозицій. До цієї групи належать і стабілізатори напруги, що підтримують заданий рівень у мережі. Їх також придбати не проблема, але ціна на них близько 10 тисяч гривень.

Амуніція, що світиться, для собак і кросівки з підсвічуванням

Нашийник. Фото: rozetka.com.ua

Нашийник. Фото: rozetka.com.ua

Одним із найбільш несподіваних джерел світла на вулиці у вечірній час стала собача амуніція. Якщо раніше нашийники, шлейки для собак, що світяться, були просто забавним аксесуаром, то сьогодні вони виконують більш утилітарне завдання. Якщо собака в темряві на вечірній прогулянці втік від вас за якимсь дворовим котом, то такий нашийник допоможе розгледіти його навіть у непроглядній темряві. Крім того, вашого вихованця тепер добре видно при переході дороги, а разом із ним і його господаря. Ціни на подібну амуніцію стартують від 200 гривень, але за цим товаром ще варто побігати. Має особливий попит.

Почасти з цієї ж сфери кросівки, що світяться. Світять вони не надто сильно, але можна під час ходьби розглянути, що під ногами. Та й при переході вулиці пішохід стає помітнішим водію.

Ціна на них стартує від 2500 гривень за пару.

А от світловідбиваючі стрічки та браслети коштують недорого, від 40 до 150 гривень. І їх люди беруть, особливо охоче купують велосипедисти, їм вони тепер особливо потрібні. Хоча ось для велосипедистів аксесуарів, що світяться, завжди було достатньо. Головне, щоб ціна збігалася із можливостями.

Ось це поворот

Шукають ручні м'ясорубки та чавунні праски

М'ясорубка. Фото: rozetka.com.ua

М'ясорубка. Фото: rozetka.com.ua

Торкнулася зміна попиту і товарів побутової лінійки. Досить несподівано, але господині переважно цікавляться ручними інструментами для приготування їжі. Такими як м'ясорубка (ціна від 350 гривень), товкач для картоплі (від 50 гривень), металевий молоток для відбивання м'яса (від 80 гривень), навіть бабусині чавунні праски (на спеціалізованих сайтах ми знайшли-таки за ціною від 400 гривень).

Якщо з кухонним начинням зрозуміло (є світло, немає світла – а їсти хочеться. До речі, для власників електроплит ще й гостро стала проблема газових невеликих плиток). То за допомогою чавунної праски можна не тільки речі упорядкувати, а й зігріти постіль. Або вона навіть стане своєрідною грілкою для невеликої кімнати. Закріплена на безпечному лафеті або туристичній тринозі, нагріта до червоного на газу (якщо є), вона може ще кілька годин зігрівати приміщення. Про цей метод пам'ятають вже хіба що бабусі...

Компетентно

Українці беруть рації та офісні крісла

Національний маркетплейс "АЛЛО" проаналізував продаж за вересень-жовтень 2022 року. У топі товарів – генератори, зарядні станції, пауербанки, ліхтарі та навіть рації. Попит саме на ці товари стрімко зріс, якщо порівнювати його з цим періодом часу за 2021 рік.

- Обсяг продажів генераторів збільшився у 10 разів у вересні 2022 року, порівняно з вереснем 2021 року. Перевищення лише за 30 днів вп'ятеро. Найбільш популярні моделі серед клієнтів – компактні генератори на 2,5 – 2,8 кВт. Власники приватних будинків віддають перевагу двопаливним генераторам, дизельним та бензиновим на 5,5 кВт та більше, – розповіли нам у «АЛЛО».

Попит на пауербанки та зарядні станції теж зріс у рази. На станції виник саме в останні місяці. Пауербанки теж стали брати вдесятеро частіше, в порівнянні з жовтнем минулого року.

– Підвищений попит зараз мають ємні моделі пауербанків на 20 000 – 40 000 мА*год, які підходять не лише для смартфонів, а й для ноутбуків, – додали в «АЛЛО».

Попит на ручні ліхтарі порівняно з минулим роком зріс у 4 рази. А на рації - втричі.

А ще особливою популярністю зараз користуються офісні крісла, адже багато українців змушені облаштовувати місця для роботи та навчання вдома. (Хоча за два роки ковідних локдаунів вже мали придбати. – Ред.) А ось термобілизну частіше купувати не стали. Термоси, каремати та туристичні килимки показують лише незначне зростання щодо попиту.