24 листопада
Завантажити ще

Поради на зиму: як утеплити пластикові вікна

Поради на зиму: як утеплити пластикові вікна
Фото: Ksenia Chernaya/pexels.com

Чиновники всіх мастей – від районних до Кабміну – лякають українців можливими труднощами майбутнього опалювального сезону. Навіть змінили стандарти температури у будинках, знизивши їх на кілька градусів. Загалом хочеш грітися - шукай лайфхаки.

І тут підкралася ще одна проблема – виявляється, пластикові вікна можуть пропускати холод. За допомогою фахівців виявляли причини, місця тепловтрати та способи їх усунення.

У чому причина втрати втрати?

Якщо з дерев'яними вікнами традиція утеплення відпрацьована роками – поролон та скотч чи папір, то що робити з пластиковими? Здавалося б, герметична конструкція повинна стійко захистити від протягів, ні. В яких місцях шукати витік тепла?

Причин чому дме, на щастя, не так багато.

  1. Часто при монтажі вікон або в процесі їх експлуатації шов між рамою та стіною втрачає герметичність. Піна, якою задувають щілину, випадає чи прогниває. У результаті в дірку прозирає.
  2. Через постійне відкривання та закривання вікна розхитуються замки. Вікно перестає щільно закриватися. І ось вам тепловтрата.
  3. Відійти від склопакету можуть і пластикові штапики. З'являється мінімальна щілина, але цього вже достатньо.
  4. Висихає та зношується гумовий ущільнювач вікна.

Як виявити проблему? Взяти свічку, запалити та піднести на безпечній відстані до вікна та повільно поводити їй по периметру вікна. Протяг дасть про себе знати - вогник почне вагатися і видасть слабке місце, що потребує зміцнення.

Налаштовуємо на зимовий режим

У металопластикових вікнах передбачено зимовий режим (див. схему). На торці стулок необхідно знайти ексцентрики. Вони бувають круглі та овальні. На перших нанесена спеціальна насічка, по ній можна визначити ступінь притиску (спрямована назовні – притиск сильний, всередину – слабкий, вгору – режим за замовчуванням). Овальні ексцентрики при слабкому притиску стоять вертикально, при сильному горизонтально, а за замовчуванням діагонально.

Щоб регулювати овальні – потрібні пасатижі, а круглі – ключ-шестигранник на 4 мм. Якщо стулку перекосило - потрібно регулювати петельний механізм.

За цією схемою можна визначити, в якому режимі працюють вікна. Фото: remontokon24.ru

За цією схемою можна визначити, в якому режимі працюють вікна. Фото: remontokon24.ru

Змінюємо ущільнювач

Ущільнювальні гумки можуть зношуватися. Тому їх періодично слід міняти. Для заміни потрібно знімати стару гумку, видаливши декоративні накладки петель і витягнувши штифти. Потім акуратно знімається старий ущільнювач, але в його місце акуратно вставляється притиском новий. Початок і кінець кріпиться на клей.

Щоб замінити підскляні ущільнювачі, потрібно зняти штапики, витягнути склопакет, прибрати прокладки, після чого демонтувати зношений ущільнювач, потім вставити нову гумку і повернути на місце підкладки, вставити склопакет, а потім і штапики. Втім, робити це самостійно – погана ідея краще звернутися до фахівця. Інакше ризикуєте залишитись на зиму взагалі без вікон.

Монтажна піна на допомогу

З наступним будівельним завданням нескладно впоратися самостійно.

Якщо протяг знайдено між стіною та рамою пластикового вікна, то потрібно задути щілину монтажною піною. Вона продається у балончиках у будівельних магазинах.

Піна згодом може стискатися, а іноді й розсихатися – звідси й дірки. Щоб усунути протяг, задуйте повторно діру новою піною, дочекайтеся її висихання і зріжте надлишки.

Якщо щілини дуже дрібні, заклейте їх силіконовим герметиком. Далі, вже для краси, нанесіть нову штукатурку та оздоблення.

У поодиноких випадках бувають проблеми з укосами. Причини можуть бути різні - порушився монтажний шов або утворилася тріщина в стіні отвору. Що робити із цим? Зняти пластикові панелі. Видалити зайву монтажну піну. Нерівності на поверхні отвору зарівняти штукатуркою. Обробити стіну антибактеріальною ґрунтовкою, потім вирізати з пінопласту повторюючу форму укосу деталь. За допомогою монтажного клею прикріпити до отвору, зафіксувати дюбелями, а щілини задути піною. Далі монтується куточок, наноситься шпаклівка і кріпиться лиштва.

Є думка

Не ставте однокамерний склопакет

- Регулювання вікна, якщо є продування, заміна ущільнювача, якщо він у поганому стані – це може допомогти. Якщо проблема саме у цьому. Буває, що вікна дуже зношені. Але таке відбувається у 10% випадків. Тому найчастіше вікна взимку «плачуть (склом стікають краплі вологи) і намерзають через самі склопакети, - пояснили «КП в Україні» у столичній компанії виробнику металопластикових вікон «Лінія Вікон». – Металопластикове вікно утеплити поролоном неможливо. Тому, якщо в кімнаті холодно, можливо, допоможе заміна самого склопакета – двокамерний, з енергозбереженням.

- Найчастіше люди раніше ставили у квартирах однокамерний склопакет. Виходило дешевше. А він за будівельними нормами підходить лише під технічні приміщення. У нашому кліматичному поясі потрібно мати три шибки на вікні з енергонапиленням для ефективного захисту від втрати тепла, - пояснюють експерти.

Тому навіть найнижчий двокамерний склопакет краще однокамерного тримає тепло в приміщенні.