Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
17 квiтня
Завантажити ще

День святого Валентина: історія та традиції свята

День святого Валентина: історія та традиції свята
Фото: JessBaileyDesign/pixabay.com

Зміст

Коли день святого Валентина 2022

День святого Валентина, або День усіх закоханих, традиційно відзначають у всьому світі 14 лютого. 2022 року свято випадає на понеділок.

В якому році з'явилося свято День святого Валентина

У 496 році Папа Римський Геласіус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина. У Західній Європі День св. Валентина відзначається з XIII століття, у США – з 1777 року. У XVII столітті у Франції історик Тіллемон, а пізніше у XVIII столітті в Англії Батлер і Дус висунули припущення, що День святого Валентина був запроваджений для заміщення язичницького обряду, коли вибиралися навмання імена коханих напередодні свята богині Юнони, що відзначалося 15 лютого.

В Україні це свято є відносно новим, але встигло стати одним із найпопулярніших.

День святого Валентина одним із найдавніших свят, але популярним досі. Фото: pixel2013/пixabay.com

День святого Валентина одним із найдавніших свят, але популярним досі. Фото: pixel2013/пixabay.com

Історія свята

Історики пов'язують це свято з римським мучеником - святим Валентином, якого стратили за відмову зректися християнства. Святий Валентин служив священиком у храмі за часів правління римського імператора Клавдія. Правитель засудив Валентина за непокору. Легенда свідчить, що святий Валентин залишив прощальний лист дочки свого тюремника, яка за час ув'язнення стала його другом, і підписав його: "Твій Валентин". Тільки 496 року н.е. Папа Римський Геласій проголосив 14-й день лютого святом на честь священика Валентина, зарахованого до лику святих.

Існує ще одна версія походження свята. У період правління імператора Клавдія II Рим був залучений у велику кількість кривавих усобиць. Клавдію "підступному" постійно були потрібні солдати для поповнення військових рядів, але чоловіки неохоче вступали в імперську армію, щоб не залишати коханих. Результатом стало скасування всіх шлюбів та заручин у Римі.

Отець Валентин, який служив в одній із церков, таємно вінчав християнські пари, за що був схоплений і засуджений до страти. Він прийняв мученицьку смерть 14 лютого 270 року.

Як святкують День Святого Валентина у різних країнах

В Україні прийнято проводити цей день зі своєю другою половинкою - закохані роблять один одному подарунки, романтичні сюрпризи та освідчуються у коханні. Головним атрибутом свята є валентинки, які українці дарують не лише коханим, а й рідним, друзям, колегам, виявляючи таким чином любов та повагу.

У Данії 14 лютого данці дарують один одному засушені білі квіти та валентинки без підпису.

В Іспанії 14 лютого чоловіки підносять коханим лише квіти. Власне День усі закоханих проходить 1 травня. Його постійними знаками є травневе дерево і "королева", обрана з числа найкрасивіших дівчат.

В Естонії у День Святого Валентина прийнято обмінюватися приємними подарунками не лише з коханим, а й із друзями, членами сім'ї. 14 лютого естонці святкують день друзів і звеличують любов не лише романтичну, а й братню.

В Італії однією з легенд бере свій початок День святого Валентина. Основними подарунками є всілякі цукерки, печиво та шоколадки у формі серця.

Британці можуть посилати чуттєві зізнання не лише коханим та близьким людям, а й домашнім тваринам.

Квіти, листівки у вигляді сердечок та милі приємності – не скасовували в жодній країні. Фото: TerriC/pixabay.com

Квіти, листівки у вигляді сердечок та милі приємності – не скасовували в жодній країні. Фото: TerriC/pixabay.com

Традиції святкування Дня святого Валентина

У Польщі 14 лютого прийнято відвідувати Познанську метрополію, де, за повір'ям, спочивають мощі святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає у любовних справах.

У Голландії саме 14 лютого не вважається ганебним, якщо жінка сама підійде до чоловіка і чемно попросить його одружитися з нею. Якщо цей жест не буде оцінений, чоловік повинен подарувати жінці сукню, переважно шовкову.

Протягом тижня святого Валентина на Філіппінах тисячі мешканців святкують сезон кохання та одружуються. Більшість весіль у цьому періоді є масовими: в одному місці збираються сотні молодят. Для малозабезпечених пар таке весілля безкоштовне.

У Канаді існує незвичайна традиція: 14 лютого молоді канадки можуть освідчитися в коханні і зробити пропозицію руки і серця будь-якому чоловікові, який їм сподобався. Відмова з боку обранця, згідно з місцевими законами, загрожує йому тюремним ув'язненням або штрафом.

Американці певну кількість часу надсилали своїм нареченим марципани, які коштували цілий стан. Такий жест вважався мало не пропозицією руки та серця.