Завантажити ще

Як зігрітися взимку: перевірені способи

Як зігрітися взимку: перевірені способи
Фото: pohod-lifehack.ru

Зміст

Взимку питання зігрівання особливо актуальне. Якщо організм переохолодився, то людині загрожує не лише озноб по всьому тілу, а й можлива втрата чутливості. Найбільш чутливі до переохолодження руки, ноги, ніс та вуха, зазначив лікар Олександр Бобровніков.

- Важливим моментом (переохолодження) є загальна опірність організму. Якщо людина ослаблена, перебуває у стані алкогольного сп'яніння, якщо є відповідні захворювання артерій – ризик переохолодження та ураження тканин збільшується. Також грає роль час, протягом якого людина перебуває у холоді. Якщо невеликий проміжок – нічого страшного, - наголосив медик.

Він також порадив за перших ознак ураження організму перейти в тепліше місце, убезпечити себе від вітру.

- Якщо не виходить зігрітися вдома або не проходить почервоніння кінцівок, то якнайшвидше потрібно звернутися до лікаря, - наголосив Боровніков.

Як зігрітися у лісі. Фото: mir-tourista.ru

Як зігрітися у лісі. Фото: mir-tourista.ru

Як зігрітися взимку у лісі

Головне при виживанні у лісі взимку – зберегти тепло, а для цього треба рухатися. Тепла, що виділяється тілом під час виконання фізичних вправ, вистачає, щоб вижити за мінус п'ятнадцяти градусів. Також, щоб контролювати ступінь переохолодження, треба час від часу зводити вказівний палець і мізинець. Якщо вони зводяться насилу, це сигнал того, що організм близький до переохолодження.

Відчувши, що почали замерзати, треба поприсідати. Якщо є додаткові речі, краще їх надіти. Дихати треба лише носом.

Зігрітися допоможе спеціальна дихальна гімнастика. Для цього потрібно сісти на землю, притиснути ліву ногу до тулуба, а праву покласти паралельно їй. Стопу лівої ноги притиснути якомога ближче до внутрішньої поверхні правого стегна. Коліна у своїй мають бути широко розсунуті, а руки лежати ними долонями вгору. Прийнявши позу, треба почати ритмічно дихати животом так, щоб практично не залишалося проміжків між вдихом та видихом.

Через дві хвилини потрібно уповільнити дихання та продихати таким чином ще три хвилини. Потім повернутись до звичайного ритму дихання, а через п'ять хвилин – повторити вправу.

Після другого повтору у тілі з'явиться відчуття наростання тепла. Таку дихальну практику можна проводити будь-яку кількість разів для зігрівання в суворих умовах довкілля.

При холоді сильної сонливості або приступі втоми в жодному разі не можна зупинятися, сідати, лягати на сніг.

На вулиці важливо не зупинятися. Фото: арт-ліга.

На вулиці важливо не зупинятися. Фото: арт-ліга.

Як зігрітися взимку на вулиці

Насамперед потрібно тримати в теплі руки та ноги. Переохолодження завжди починається з відчуття холоду у пальцях, на яких багато нервових закінчень. Ці нервові закінчення посилають сигнал "холодно". Тому потрібно завжди одягати теплі шкарпетки, рукавички і, звичайно, не забувати про голову.

Щоб зігрітися на холоді, потрібно більше рухатися, розганяючи кров. Важливо не переживати, тому що сильні негативні емоції кидають кров до мозку. І поки "пожежа" в голові, всі інші частини тіла мерзнуть.

Щоб зігрітися, важливо сховатися від вітру і обійняти друга - тепло тіл зігріє обох.

Свічки допоможуть, але це небезпечно... Фото: teplo-ltd.ru

Свічки допоможуть, але це небезпечно... Фото: teplo-ltd.ru

Як зігрітися вдома, якщо немає опалення

Можна влаштувати собі теплу ванну для ніг. Для цього потрібно набрати в таз гарячої води і, принісши її до кімнати, зручно розташуватися на кріслі з гарною книжкою, зануривши ноги у теплу воду. Це зігріє як стопи, а й простір навколо. Коли вода охолоне, ноги потрібно вийняти і надіти на них вовняні шкарпетки.

Добре почуватися навіть у холодній квартирі допоможе електричне простирадло або ковдра. Вони оснащені спеціальними нагрівальними елементами та мають кілька температурних режимів.

Також зігріти організм допоможе теплий чай та ситний гарячий обід (особливо багата вуглеводами вівсянка). Як перекушування можна з'їсти жменю горіхів – вони містять корисні жири, що допомагають організму регулювати температуру.

Зігрітися в холодному приміщенні. Фото: ЛЮКОВ Максим

Зігрітися в холодному приміщенні. Фото: ЛЮКОВ Максим

Як зігрітися в холодному приміщенні

Найчастіше приміщення остигає через вікна. Тому краще їх у холодний період щільно закривати та навіть встановити зимові рами. У сонячну погоду штори краще відчинити, «пустивши» в кімнату теплі промені.

Якщо є якісь тріщини або щілини у віконних рамах, краще закласти їх спеціальною замазкою або просто прикрити рушником або одягом.

Також важливо щільно закрити вхідні двері, щоб через них не проникало холодне повітря. Закласти щілини можна за допомогою спеціальної стрічки ущільнювача. Підлоги в холодному приміщенні краще застелити килимом.

Якщо все це не допомогло, у крайньому випадку можна використовувати для обігріву фен – з його допомогою можна зігріти не лише себе, але й одяг, взуття та постіль. Головне - ніколи не накривати прилад, він може спалахнути або перегоріти.

Щоб не витрачати зайву електрику, можна скористатися саморобною грілкою – набрати в пляшку гарячої води та покласти собі під ноги чи бік. Також як грілка можна використовувати мішечок з кукурудзою або рисом, який нагрівається в мікрохвильовій печі протягом однієї хвилини.

Новини по темі: холода Здоров'я