Завантажити ще

Сільську вулицю у Львівській області визнали найдовшою в Україні

Сільську вулицю у Львівській області визнали найдовшою в Україні
Фото: loda.gov.ua.

Вулицю Тараса Шевченка в селі Орів Дрогобицького району Львівської області визнали найдовшою у нашій країні. Її внесли до Книги рекордів України. Її довжина становить 14 кілометрів. На сайті Львівської обласної державної адміністрації зазначили, що до 1967 року село Орів за площею було більшим за Львів.

- Вулиця в селі Орів названа на честь Кобзаря та є однією з найдовших. Важливо, що вся Україна почує про Орів. Та й не лише Україна. Ця подія – про розвиток туризму, інвестиції в наш регіон, про розвиток сіл Трускавецької громади, Дрогобицького району, а значить і Львівщини! Книга рекордів України – досить частий гість у нашій області. Нещодавно у Трускавці фіксували найдовшу в державі крижану барну стійку із символікою України, а у Стрию – найбільший живий ланцюг у кольорах державного прапора, - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

На околицях населеного пункту реалізують проект "ВелоБескиди: розвиток пішохідно-трекінгової та велосипедної інфраструктури". За рахунок Державного фонду регіонального розвитку зводять оглядову вежу на території регіону Трускавець – Орів – Борислав – Східниця.

loda.gov.ua.

loda.gov.ua.

- Поблизу Орова починається нацпарк "Сколівські Бескиди", у містечку Сколе буде цілий комплекс з екоприміщеннями для туристів – "глемпінгами" (комфортабельними кемпінгами), у Бориславі неподалік з початку цього року відкрився музей-аптека Йоганна Зега, у Трускавці реконструюватимуть історичну віллу Гопляна, де працює музей художника Біласа. Всі ці заходи сприятимуть залученню туристів у цей край для подальшого розвитку, - сказав Бучко.

За даними Управління туризму та курортів, територія поблизу села – одна з найбільш підходящих в Україні для дельтапланеризму. Місцевий рельєф підходить для запуску дельтапланів за будь-якого напрямку вітру. З 1934 року тут проводять чотириденні курси, в результаті з'явилася школа.