21 листопада
Завантажити ще

Омбудсмен відреагувала на цькування солдата ЗСУ через сексуальну орієнтацію

Омбудсмен відреагувала на цькування солдата ЗСУ через сексуальну орієнтацію
Фото: facebook.com/denisovaombudsman.

Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова дізналася зі ЗМІ про скаргу солдата-контрактника ЗСУ на шантаж та погрози з боку товаришів по службі. Хлопець стверджує, що спричинила його сексуальна орієнтація. Він написав рапорт, де повідомив про погрози та цькування, вказав імена причетних, але керівництво не відреагувало. За інформацією ЗМІ, командир батальйон назвав неприйнятною присутність ЛГБТ-людей в армії. Коментуючи інцидент у Фейсбуці, омбудсмен Денісова заявила, що засуджує будь-які прояви гомофобії та дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації.

- Згідно зі статтями 3, 68 Конституції України людина, її життя та здоров'я, честь та гідність, недоторканність та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Обов'язком кожної людини не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Заборона будь-яких форм дискримінації встановлена статтями 24 Основного Закону України, 7 Загальної декларації прав людини, 14 Конвенції про захист прав людини та основних свобод та Протоколом № 12 до неї, а також статтею 6 Закону України "Про основи запобігання та протидії дискримінації в Україні", - Заявила Денисова.

У зв'язку з цькуванням військового омбудсмен звернулася до Міністра оборони України Олексія Резнікова.

- Військова дисципліна зобов'язує кожного військовослужбовця дотримуватись визначених статутами Збройних Сил України правил взаємовідносин між військовослужбовцями, зміцнювати військове суспільство, виявляти повагу до командирів та один одного, бути ввічливими та дотримуватися військового етикету, поводитися з гідністю та честю, не допускати самому та утримувати вчинків. Звертаюся до Міністра оборони України з проханням взяти під особистий контроль питання здійснення службового розслідування за вказаним інцидентом, у тому числі щодо дій командира батальйону, та вжиття заходів з метою недопущення дискримінації, зокрема за ознакою сексуальної орієнтації, у Збройних Силах України.

У листопаді в Україні ухвалили перший тюремний вирок за злочин на ґрунті гомофобії. Одному з напали на музиканта Максиму Вербу та поета Сергія Савіна у Львові дали чотири роки та місяць в'язниці.