Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Історики презентували свою концепцію розвитку Бабиного Яру, а проект Хржановського назвали "приватним"

Історики презентували свою концепцію розвитку Бабиного Яру, а проект Хржановського назвали
Фото: кадр відео

У Києві на громадське обговорення винесли концепцію комплексного розвитку Бабиного Яру. Документ розробила робоча група при Інституті історії України Національної академії наук України.

Учасники пресконференції, яка пройшла в Українському кризовому медіа-центрі, протиставили свою концепцію тій, що робить Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр", художнім керівником якого є російський режисер Ілля Хржановський. Вчені назвали його "приватним проектом".

Як розповіла старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України Тетяна Пастушенко, їхня робоча група пропонує створити меморіальний парк.

- Меморіальний парк це наша відповідь хаотичній забудові, яка відбувається на території Бабиного Яру. Головне завдання - зупинити подальше будівництво на місцях розстрілів і поховань. Коли ми приходимо на кладовище, воно вимагає від людей відповідної поведінки, не дає право побудувати там кіоск з шаурмою або проводити час з використанням гучної музики, - сказала Пастушенко.

Провідний науковий співробітник Музею історії міста Києва, відповідальний секретар Громадського комітету із вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру Віталій Нахманович заявив, що Бабин Яр і вся прилегла територія "давно і успішно" забудовується і те, що зараз робить "Хржановський з компанією" - це дрібниці.

- Вони стануть наступними експонатами меморіального парку, про який ми говоримо, як знищували і не поважали Бабин Яр. Історія Бабиного Яру не закінчилася і триває, - заявив він.

Історики відзначили, що проекти Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" тільки насичують простір новими об'єктами, вони ж хочуть його максимально зберегти. Музеї можна створити в уже побудованих будинках на території. Їх концепція передбачає створення двох музеїв: Українського музею Голокосту та Меморіального музею Бабиного Яру.

Віталій Нахманович назвав найбільш скандальною спорудою на території Бабиного Яру станцію метро "Дорогожичі". Вона розташована в самому центрі розстрілів, але "очевидно, що знести ми її не зможемо". За його словами, з юридичної точки зору територія повинна стати історико-культурним заповідником. Вся земля залишиться у власників, але вони будуть відповідальні за виконання загального плану меморіального парку.

Концепцію винесли на громадське обговорення до 10 листопада. Зауваження та коментарі можна надсилати на адресу електронної пошти, яка зазначена на сайті Українського інституту національної пам'яті. Після завершення громадського та експертних обговорень концепцію хочуть відправити на розгляд уряду.

Пропонована територія меморіального парку.

Пропонована територія меморіального парку.

Будинки, в яких можна розташувати два музеї.

Будинки, в яких можна розташувати два музеї.

До речі

Ідеї Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр", художнім керівником якого є Ілля Хржановський, підтримуються Офісом президента і міністерством культури. У липні на президентському форумі "Україна 30. Гуманітарна політика" проект представляв сам Хржановський і всесвітньо відома художниця Марина Абрамович. 6 жовтня її артоб'єкт " Кришталева стіна плачу " відкрили на церемонії до 80-х роковин трагедії. На церемонії були президенти України, Німеччини та Ізраїлю.

Новини по темі: Бабин Яр