Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Психологи: пліткувати - корисно

Психологи: пліткувати - корисно
Фото: Sofia_Shultz_Photography з сайту pixabay

Скажу вам по секрету...

Пліткарі всі без винятку. У цьому переконалися психологи з Каліфорнійського університету, які виявили: в розмовах один з одним люди обов'язково обговорять кого-небудь з числа тих, кого немає поруч. Хоч якось, але відгукнуться - позитивно, негативно або нейтрально. А то і ще неабияк «перемиють кісточки». Принаймні інших не знайшлося серед добровольців, які взяли участь в експериментах, які влаштували професор Меган Роббінс та її студент-випускник Алєксандр Каран.

Вчені аналізували вміст розмов. Для цього вони оснастили 467 осіб - 269 жінок і 198 чоловіків - мініатюрними записуючими пристроями.

Меган і Алєксандр виявляли в розмовах плітки - аж 4003 штуки. Це склало приблизно 14 відсотків від всіх порушених тем. І дозволило зробити висновок: плітки - не головне в спілкуванні. Але й не зовсім вже другорядне: в середньому вони займають в цілому 52 хвилини за 16-годинний день.

Інші результати, отримані в ході «підслуховування», свідчать: люди не такі вже й злі, як може здатися. Пліткують. Але відгукуються про відсутніх в основному нейтрально. Або навіть позитивно.

Нейтральних пліток вчені нарахували близько 3 тисяч, позитивних - 376, негативних - 604. Разом, майже 6 до 1 - такі шанси, що знайомі швидше пом'януть вас добрим словом, а не змішають з брудом.

До речі, плітки про людей свого кола виявилися найчисленнішими, знаменитостей обговорювали куди рідше.

Міфом виявилося переконання, ніби головні пліткарі - старше покоління - наприклад, горезвісні бабусі біля під'їздів. Ні в якому разі. Молодь їх перевершує. Особливо щодо злісних суджень.

Однаково часто брешуть багаті і бідні, освічені й неуки. А раз так, то настільки поширена «звичка» просто зобов'язана давати якісь переваги. Їх шукали і нарешті знайшли.

З чуток і достовірно

Ешлі Джоллі і Люк Чанг, американські неврологи з Дартмутського коледжу організували азартну онлайн-гру - в дослідницьких цілях, звичайно. Гравцям - кожному з шести, які брали участь в 10 раундах, давали по 10 доларів. Той, хто отримав, міг тут же залишити за собою всю суму. А міг інвестувати в «груповий фонд» - частково або повністю. У кожному раунді організатори гри збільшували «вкладені» гроші в півтора рази і ділили порівну між усіма інвесторами.

Гравцям дозволяли обмінюватися повідомленнями - тобто пліткувати, висловлюючи своє власне ставлення до тактики партнерів-суперників і вислуховуючи думки інших. Пліткарі при цьому не бачили тих, про кого вони поширювали чутки - говорили, що називається, позаочі. Як найчастіше буває в реальному житті.

В результаті гравці, які активніше пліткували, «заробили» більше, ніж їх менш товариські колеги. Вони відчували себе такою собі згуртованою групою і довіряли один одному більше, ніж ті, які вважали за краще відмовчуватися.

Загальний висновок, який Ешлі і Люк привели в журналі Current Biology: плітки служать багатим джерелом інформації і допомагають орієнтуватися в соціальному середовищі.

Виходить, що пліткувати як мінімум не соромно.

СЛАБКА ЛАНКА

Жінка розбовкає таємницю через дві доби

Один мій одружений приятель вступив в інтимні стосунки з колегою. Нікому про це не сказав. Однак через кілька днів таємницю знали всі в конторі. Звідки, питається ?!

Відповідь на це питання дали свого часу британські дослідники. Вони провели анонімне опитування серед представниць прекрасної статі у віці від 18 до 65 років. І з'ясували: 40 відсотків з них, ставши володарками будь-якого секрету, вибовкують його відразу ж. Без зволікання. В першу чергу - подругам і матерям.

Решта 60 відсотків тримаються довше. Але не більше ніж дві доби - точніше, 47 годин 15 хвилин. Потім - знову ж вибовкують. Іноді, правда, не весь секрет, а тільки його частину.

Італійські дослідники з Університету Павії (University of Pavia) з'ясували: основа жіночого одкровення - біохімічна. А задоволення від нього близько до сексуального. Експерименти, які організувала Наташа Брондіно, продемонстрували: в процесі розголошення секретів у представниць прекрасної статі підвищується рівень окситоцину - гормону, який, крім усього, народжує сексуальні фантазії, сприяє досягненню задоволення під час інтимних контактів і підштовхує до нових насолод.

Не дивно, що «утримання» довго не триває.