Завантажити ще

Клименко заявив, що демобілізація наразі неможлива, бо Україна «не має права обвалити фронт»

Клименко заявив, що демобілізація наразі неможлива, бо Україна «не має права обвалити фронт»
Фото: кадр з youtube.com/watch?v=6kV5eNk2Sqg

Наразі в Україні немає умов для проведення демобілізації військовослужбовців. На фронті потрібні досвідчені бійці – такі, як зараз, що вже воюють понад два роки. Таку думку міністр МВС Ігор Клименко висловив в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Міністр наголосив, що обговорював тему демобілізації з командирами, які перебувають на лінії вогню. Вони дійшли висновку, що наразі це неможливо. 

- Якщо ми демобілізуємо тих людей, які, наприклад, відслужили 2 роки, то в нас "просяде" фронт і підрозділи будуть неповноцінними… Ми не маємо права обвалити фронт. Будь-яка зараз демобілізація, як би це крамольно не звучало – я розумію що хлопці хочуть демобілізуватися… Але є ситуація на фронті в державі,  яку необхідно утримати. І для цього потрібні досвідчені військові,  - наголосив міністр.

Він додав, що задача на сьогодні - поновити боєздатність підрозділів, щоб «була, як мінімум, рівноцінна заміна під час ротації діючих бригад і батальйонів».  

Клименко запевнив, що розуміє військових, які давно воюють та хочуть демобілізуватися, але «ситуація на фронті та вцілому в Україні поки не дозволяє цього зробити».

- Фронт потребує досвідчених військових… Щоб утримати, нам потрібні досвідчені військові. Наприклад, ці люди, які зараз тренуються на полігоні, вони стануть досвідченими військовими через кілька місяців... Якщо буде два склади, тоді ми зможемо говорити про якусь більшу демобілізацію, - підсумував голова МВС.

  • 13 квітня член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що положення про демобілізацію виключили із нового закону про мобілізацію на прохання Кабміну. Уряд має розробити окремий проєкт закону, щоб вирішити це питання.  
  • Раніше журналіст Коротко про розглядав, хто такі строковики і що з ними відбуватиметься після звільнення.