Завантажити ще

На відбудову зруйнованої Каховської ГЕС піде мінімум п'ять років і $1 млрд

На відбудову зруйнованої Каховської ГЕС піде мінімум п'ять років і $1 млрд
Фото: NAVKA/KP.UA

На місці зруйнованої росіянами Каховської ГЕС протягом п'яти років побудують нову станцію. Це коштуватиме до одного мільярда доларів, розповів керівник «Укргідроенерго» Ігор Сиротa в інтерв’ю Forbes-Україна.

- Сьогодні проговорили це питання з проєктним інститутом. До нас вже звернулися будівельники з Італії та Туреччини. За нашими розрахунками, щоб побудувати нову станцію, потрібно від $800 млн до $1 млрд. Окрім станції треба буде будувати мостовий та залізничний переходи Все це зруйновано. Якщо працювати 24/7, на це піде п’ять років. І ми будемо це робити, - розповів Сирота.

Сирота пояснив, що відбудовувати Каховську ГЕС необхідно, тому що стабілізуюче для енергосистеми водосховище давало воду величезній кількості людей і підприємств.

За приблизними підрахунками, водосховище спустошиться за чотири доби. Пік спрацювання водосховища, коли води буде найбільше, очікується сьогодні після обіду о 16–17-й годині.

- Якщо водозливна гребля вціліла у нижній підводній частині, то є ймовірність, що водосховище буде ще метри три з водою. Якщо вона зруйнована повністю, то ми матимемо нульову відмітку буквально через чотири доби...За приблизними оцінками, 35–37 сіл буде затоплено, - пояснив Сирота.

Російські військові підірвали Каховську ГЕС у ніч на 6 червня, вона не підлягає відновленню. Влада РФ звинувачення заперечує і стверджує, що засувки греблі Каховської ГЕС пошкодили під час "обстрілу ЗСУ", внаслідок чого стався витік води.

Фото
Фото
06 Червня12:13