29 вересня
Завантажити ще

З Херсонщини вже евакуювали близько тисячі людей

З Херсонщини вже евакуювали близько тисячі людей
Фото: t.me/dsns_telegram/17327

Станом на 13:00 6 червня силами ДСНС, Нацполіції та волонтерів із зон підтоплення Херсонщини евакуйовано близько 1000 людей. Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Наразі органами місцевої влади із залученням ДСНС проводяться евакуаційні заходи у зонах підтоплення. Також здійснюється оповіщення за допомогою гучномовців.

Рятувальники нагадують, що для надання допомоги населенню з Києва була направлена мобільно-оперативна група фахівців ДСНС, техніка підвищеної прохідності, залучено додаткові сили та засоби - човни, болотоходи "Богун", плаваючі транспортери, мобільні очисні станції. А також транспортні засоби для підвозу питної води.

Окрім того, у ДСНС просять подбати про домашніх тварин. Рятувальники допомагають з евакуацією усім - мирному населенню та тваринам. Але якщо хтось евакуйовується самостійно, просять подбати про своїх домашніх улюбленців.  Принаймні відв'язати та випустити з кліток, аби дати їм шанс на порятунок. Але по можливості просять брати тварин із собою.

 Вночі 6 червня російськими окупаційними військами здійснено підрив Каховської ГЕС. Внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано. Станція відновленню не підлягає. За попереднім прогнозом, очікується спрацювання водосховища впродовж наступних 4 днів. 

За попередніми даними, підрив Каховської ГЕС здійснила 205-та мотострілецька частина російської армії. Зроблено це "у стані афекту" без розуміння наслідків, повідомив згодом радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк. А глава МЗС Дмитро Кулеба назвав цей теракт найбільшою техногенною катастрофою у Європі за останні десятиліття.