Завантажити ще

В Офісі президента розповіли, хто та як підірвав Каховську ГЕС

В Офісі президента розповіли, хто та як підірвав Каховську ГЕС
Фото: t.me/energoatom_ua

За попередніми даними, підрив Каховської ГЕС здійснила 205-та мотострілецька частина російської армії. Зроблено це "у стані афекту" без розуміння наслідків, повідомив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі Breakfast Show. 

- Мотивація очевидна... Це тактичне завдання, яке Росія намагається вирішити, щоб утримати під контролем ситуацію чи ініціативу, яку вони втратили на Донецькому напрямі, - сказав Подоляк.

Він додав, що наразі по всій лінії фронту йде "тестування оборони Росії". Підрив Каховської ГЕС, додав Подоляк, для того, щоб уповільнити контрнаступ, «чинити психологічний тиск на наших партнерів», а також щоб показати, що РФ може «підвищувати ставки у цій війні за рахунок ескалації на окупованих територіях».

- На мій погляд, коли ти перебуваєш у стані афекту, ти не зовсім розумієш наслідки, коли камери звернені. Це все в онлайні відбувається, - сказав Подоляк.

В свою чергу представник ГУР Андрій Юсов заявив, що росіяни переміщали вибухові речовини та техніку для здійснення дистанційного вибуху. Існують відповідні докази.

- Будуть точні дані про кількість вибухівки та її потужність. Але факти про переміщення вибухових речовин рашистами і техніки для здійснення контрольованого дистанційного вибуху є, - наголосив Юсов. 

За даними президента Зеленського, підрив був здійснений  о 02:50  ночі.  Наразі проводиться евакуація населення. Станція вже повністю затоплена.