У Дніпровському районному суді Києва продовжилося засідання у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк. Сторони перейшли до дебатів, під час яких прокурор попросив покарання для обвинувачених у вигляді 10 років ув'язнення. Про це повідомляє "Суспільне".
Під час засідання прокурор Андрій Синюк стверджував, що обвинувачений Владислав Мангер у липні 2019 року організував напад на Гандзюк. Причиною тому нібито стало викриття активісткою причетності голови Херсонської облради до підпалу лісу та розкрадання коштів.
– Підпал лісу на території Херсонської області, розкрадання коштів, все це Катерина викривала у діяльності Мангера. До злочину було залучено помічника депутата Херсонської облради Олексія Левіна. "Мангер замовив злочин, розробив план, профінансував його через Олексія Левіна. Сам Левін шукав людей, які вчинять цей злочин", - заявив держобвинувач.
За даними слідства, Левін зустрівся з колишнім учасником АТО Сергієм Торбіним та попросив його знайти людей, які вчинять напад на Гандзюк.
– Торбін у Олешках, що на Херсонщині зустрівся з учасниками злочину, розповідав іншим атовцям, що Катерина виступає проти ветеранів. Також показав фото Катерини. Далі вони стежили за Катериною, зокрема, стежили її під Херсонською міською радою, де вона працювала, але виконавці не знали, де мешкає Катерина. А згодом, Левін повідомив їм домашню адресу Гандзюк, - наголосив Синюк.
Як зазначив прокурор, спочатку злочинці хотіли побити активістку, але потім вирішили облити її кислотою. За свої дії вони отримали винагороду у розмірі 5 тисяч доларів. Слідчі встановили, що 31 липня близько 8.45 виконавці облили Гандзюк кислотою, зустрівши дівчину біля її будинку.
Так прокурор попросив у суду покарання для всіх фігурантів у вигляді 10 років позбавлення волі. Також він просив зобов'язати обвинувачених виплатити сім'ї загиблої компенсацію у розмірі 5 мільйонів гривень за завдану шкоду.
– Результати, яких хотіли замовники від Сергія Торбіна – це тяжкі тілесні ушкодження. Кислота – це небезпечна речовина. Вона повинна маркуватися, при роботі з нею використовується спеціальний одяг, респіратори, людина повинна розуміти, до яких наслідків вона призводить. Жоден із учасників не міг не розуміти впливу, всі виконавці та замовники повинні це розуміти. Усі учасники припускали, що Катерина може померти, але їм було байдуже. Батьки втратили єдину дитину, прошу задовольнити позов прокурора про звинувачення, – сказала адвокат родини Гандзюк Ольга Верельник.
Вислухавши доводи прокурора та захисника суд оголосив перерву у засіданні до 15 травня. Сторона захисту готуватиметься до дебатів.