Завантажити ще

У Франції ухвалили вирок організаторам замаху на Макрона

У Франції ухвалили вирок організаторам замаху на Макрона
Фото: REUTERS

Кримінальний суд Парижа ухвалив вирок трьом праворадикалам, які готували вбивство президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомляє " Reuters ".

Згідно з рішенням суду, троє організаторів замаху на французького лідера отримали покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 4 років. У той самий час суд дав відстрочку виконання вироку терміном від одного до двох років кожному. Ще одному фігуранту призначили шість місяців позбавлення волі умовно за зберігання зброї. Ще 13 членів злочинного угруповання відпустили на волю.

Під час засідання було встановлено, що всі 13 фігурантів є членами групи "Les Barjols" у соцмережі Facebook, яка розповсюджує праворадикальні ідеї. За версією слідства обвинувачені планували напасти з ножем на президента Франції Еммануеля Макрона на церемонії пам'яті жертв Першої світової війни у листопаді 2018 року. Також силовики підозрювали їх у змові для нападів на мечеті та мігрантів.

Як пише видання, адвокати намагалися виправдати дії своїх підзахисних і називали "незграбними екстремістами, які не планували вчиняти злочини". Після винесення вироку захист та звинувачення мають 10 днів для оскарження рішення суду.