24 травня
Завантажити ще

Вихователі та школяри з Броварів розповіли, як рятували дітей після падіння гвинтокрила

Вихователі та школяри з Броварів розповіли, як рятували дітей після падіння гвинтокрила
Фото: t.me/weukrainetv_ex

Вихователька дитячого садка у Броварах, куди впав гвинтокрил, розповіла, що приймала дітей, коли побачила заграву. Це було о 8 ранку.

- Спочатку гуділо, наче щось летить. Ми притихли, а тоді після заграви почули вибух. Всі прилягли, евакуювалися до укриття швиденько. Ми встигли прийняти четверо діток, і одразу батьки їх забрали, - розповіла вона телеграм-каналу «Ми - Україна».

Ще одна працівниця дитячого садка сказала телеграм-каналу “Громадський ревізор. Бровари”, що на момент трагедії знаходилася у своєму кабінеті.

- Я знаходилася у своєму кабінеті, почула гул, не знала, куда бігти. Тільки розвернулася до виходу, і мене кинуло під стіл. Наче щось упало на садочок, - розповіла жінка.

Рятувати дітей допомагали місцеві школяри. Підліток Гліб розповів телеграм-каналу “Рубрика”, що був у поліклініці, коли почув вибух.

- Я був у поліклініці, мав здавати аналізи на кров в школу для атестату. Потім, коли почув вибух, прибіг сюди, начав допомагати. Все було в диму, майже нічого не було видно, було крики чутно. Тут через забор передавали діток поранених. У них в основному були синці та подряпини. Ми занесли їх додому, наклали їм пов'язки, записали імена-прізвища та знайшли їхніх батьків, - заявив він.

За словами Гліба, вони з друзями врятували дві дівчинки 7 років та хлопчика 6 років. Їм купили солодощів. Також підлітки допомогли розчистити дорогу для проїзду машини ДСНС.

Вертоліт ДСНС впав в Броварах о 08.20, пошкодив дитячий садок та скління у 14-поверховому житловому будинку. На борту було 9 людей, серед них міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, його заступник Євген Єнін та держсекретар МВС Юрій Лубкович. Всього загинуло 16 людей, у тому числі троє дітей. Шпиталізовано 30 людей, серед них 12 дітей. Пошукові роботи тривають.