23 червня
Завантажити ще

Керівництво МВС, яке загинуло у Броварах, летіло французьким гелікоптером на Харківщину

Керівництво МВС, яке загинуло у Броварах, летіло французьким гелікоптером на Харківщину
Фото: t.me/heli_enjoyer_UA

Керівництво МВС, яке загинуло у Броварах, летіло на гелікоптері ДСНС ЕС-225 (бортовий номер 54). Про це повідомили у ДСНС України.

- Вертоліт ДСНС ЕС-225 (бортовий номер 54) неодноразово залучався до виконання завдань із транспортування особового складу до місць виникнення надзвичайних ситуацій. Серед авіаційних суден системи МВС цей борт найчастіше використовувався з огляду на можливість одночасно перевозити достатню кількість людей. Екіпаж судна був підготовлений до виконання завдань при складних умовах, мав необхідну кількість годин нальотів саме на вертольотах ЕС-225, - йдеться у заяві.

У ДСНС розповіли, що на борту перебувало дев'ять осіб: шість осіб оперативної групи МВС, включаючи керівництво Міністерства внутрішніх справ, а також троє членів екіпажу ДСНС.

Спікер командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів в ефірі телемарафону, що вертоліт Super Puma Україні передала Франція. Вони були призначені саме для ДСНС та МВС, займалися різними спеціальними завданнями не тільки в середині країни, а й ближче до бойових дій.

- Це гелікоптери, які, якщо пам'ятаєте, ще передавали нам наші французькі партнери. Якщо не помиляюся, це Super Puma (AS 332) маркування таке. Наразі літальні апарати мають усі силові структури, - сказав речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат.

Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко розповів журналістам у Броварах, що вертоліт летів у відрядження в одну з "гарячих" точок, передає “Інтерфакс-Україна”. Начальник управління Національної поліції в Харківській області Володимир Тимошко написав у своєму фейсбуці, що сьогодні мав зустріти керівництво МВС України.

- Сьогодні я мав зустріти, мав потиснути руки, мав…  побачити не тільки керівників, ні, - Друзів, яких Поважав, яких чекав. Розмовляв вчора, сьогодні, зі всіма, хто був на борту, поговорив і виїхав зустрічати, зустрічав. Неможливо передати словами, неможливо просто повірити! Непопровима втрата! Є люди, після уходу яких залишається пустота! Рідні, близькі, тримайтесь! Вони точно цього б хотіли! - написав Тимошко.

Гелікоптери виробництва компанії Airbus Києву вперше передали у 2018 році в рамках Міжурядової угоди між Україною та Францією. Airbus Helicopters H225 (до ребрендингу Eurocopter EC225 Super Puma) розрахований на транспортування особового складу чисельністю до 24 осіб.

Під час аварії вертольота у Броварах на борту перебували міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, його заступник Євген Єнін та держсекретар МВС Юрій Лубкович. Загалом внаслідок трагедії загинули 15 людей, з них троє дітей.

Трагедія сталася 18 січня о 08.20. Через неї було пошкоджено: дитячий садок з подальшим займанням, скління у 14-поверховому житловому будинку та три легкові автомобілі.