18 травня
Завантажити ще

«Луцького терориста» засудили до 13 років ув'язнення

«Луцького терориста» засудили до 13 років ув'язнення
Фото: Суспільне Луцьк

Луцький міський районний суд завершив розгляд справи Максима Кривоша, який у липні 2020 року захопив у центрі Луцька автобус із 13 заручниками.  Як повідомляє «Суспільне», наступні 13 років Кривош проведе за ґратами.

Під час оголошення вироку засуджений жбурнув у бік суддів шматок господарського мила й сказав, що винним себе не вважає.

Суд розглядав справу Кривоша майже два роки. Була проведена судово-психіатрична експертиза, яка визнала Максима Кривоша осудним. Серед висунутих йому звинувачень були захоплення заручників, незаконне поводження зі зброєю, вчинення теракту, замах на життя правоохоронця. Суд визнав його винним за усіма статтями.

Також у вироку була зазначена конфіскація усього майна Кривоша.  Засуджений наголосив, що оскаржувати вирок суду не буде.

- Не бачу в цьому жодного сенсу. Я себе винним не визнавав і не визнаю, ні про що не шкодую, – додав він.

Апеляцію на рішення суду може подати прокуратура. Сторона обвинувачення наполягала на ув'язненні терміном 15 років.

Історія питання

21 липня 2020 року Кривош захопив заручників та забарикадувався у рейсовому автобусі "Еталон" на центральній площі Луцька. Він два рази вистрілив у бік правоохоронців та кинув гранату, яка не здетонувала.

В автобусі було 13 пасажирів, серед яких літня та вагітна жінки. Люди просиділи в автобусі понад 12 годин. Кривош відпустив їх лише після того, як президент Володимир Зеленський записав відео, про яке просив Кривош у своїх соцмережах, зі словами: "Фільм "Земляни" 2005 року дивитися всім". 23 липня Луцький районний суд заарештував чоловіка на 60 днів без права вийти під заставу.

Після визволення колишні заручники сказали, що чоловік ставився до них нормально. Кривош не випускав людей до ​​туалету, але запропонував їм цебро. Коли робив попереджувальні постріли, пропонував заспокійливі пігулки та ліки від головного болю. Після телефонної розмови з президентом вибачився і здався.