Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Справа Аміни Менго: прийомні батьки, які спалили тіло дівчинки, отримали по 9 років ув'язнення

Справа Аміни Менго: прийомні батьки, які спалили тіло дівчинки, отримали по 9 років ув'язнення
Фото: 1tv.kr.ua

У Кривому Розі суд ухвалив вирок у резонансній справі про смерть 6-річної Аміни Менго. Її прийомних батьків суд визнав винними за обома статтями: у знущанні над тілом померлої та у введенні слідства в оману. Про це 24 січня повідомляє ТСН.

На суді було озвучено причину смерті дівчинки. За словами прийомних батьків, вона померла, прийнявши гормональний препарат. Прокуратура під час суду заявила, що справжню причину смерті дитини не можна встановити. Раніше бабуся Аміни Менго в інтерв'ю називала її смерть " вбивством ".

Поліція встановила, що 6-річна Аміна Менго померла одразу після дня захисту дітей. Зі зразкового дитячого будинку сімейного типу прийомні батьки вивезли тіло Аміни до Миколаївської області, щоб там спалити подалі від людських очей. Решту дітей заздалегідь відправили в гості до родичів. Потім спалене тіло привезли назад та скинули на дно озера. Воно за п'ять хвилин ходи від будинку, де Аміна жила з новою сім'єю.

Родичі змогли поховати Аміну Менго лише у 2020 році.

Поки тривав суд, Кудрявцеви продовжували займатись дітьми у своєму сімейному дитячому будинку. Після їхнього засудження долю дітей вирішуватимуть компетентні органи.

Що трапилося з Аміною Менго

У сім'ї Кудрявцевих виховувалися п'ятеро прийомних дітей, у пари є троє власних. Їхній будинок сімейного типу вважався зразково-показовим. Аміну взяли до будинку разом із братиком Тимуром. Рідна мати дітей поїхала до ОАЕ, де прийняла іслам та вийшла заміж. Повертатися до України вона не збирається. Дітьми деякий час займалася бабуся Елла Менго, але через проблеми з ногами погодилася віддати Аміну та Тимура у родину Кудрявцевих.

Діти мали невиліковне захворювання - гіпофізарний нанізм, при якому люди ростуть вкрай повільно. Доводилося купувати дорогі ліки.

Одного разу Аміна зникла. 3 червня 2017 року її  батьки пішли в поліцію, заявивши, що не помітили, як це сталося. Нібито вранці вирушили на вокзал, щоб зустріти старшу дочку. Дорогою Аміна захотіла до туалету, відпросилася. Приїхавши на вокзал, батьки помітили, що лишилися самі. Патрульним історія здалася дивною.

Навідні питання змусили батька здатися: Кудрявцев показав, де останки дівчинки. Аміну знайшли у пакеті на дні кар'єру – прийомні батьки попередньо спалили її тіло і, прив'язавши шлакоблок, викинули пакет із останками у водойму. Експертиза ДНК показала, що останки тіла, яке правоохоронці дістали з водойми, належать зниклій Аміні, - було встановлено збіг генотипів біологічної речовини з зубною щіткою. Імовірність збігу – майже сто відсотків.

21 липня прийомному батьку було повідомлено про підозру у скоєнні злочину за статтею 297 Кримінального кодексу України (наруга над місцем поховання або над тілом померлого), та за статтями Кримінального кодексу 383 та 384 (завідомо неправдиве повідомлення про злочин). Та ж доля спіткала його дружину.

Тетяна заперечувала все від початку, а Юрій відмовився від раніше даних показань.

Рідна бабуся дівчинки Елла Менго на одному із засідань вимагала шість мільйонів гривень моральної компенсації.