Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Націоналіст, який побив фотографа під час протесту на Банковій, отримав умовний термін

Націоналіст, який побив фотографа під час протесту на Банковій, отримав умовний термін

Печерський районний суд Києва визнав винним у хуліганстві Михайла Шаланкевича, який 14 серпня після акції протесту під Офісом президента побив фотожурналіста видання "Букви" Олександра Кужельного. Суд призначив хулігану умовний термін - 1 рік. Про це повідомляють "Букви".

Видання звертає увагу, що суд, виносячи вирок Шаланкевичу, не брав до уваги участь у нападі інших учасників акції протесту (тобто "групи осіб"), а також не врахував можливе застосування статей про перешкоджання журналістській діяльності та загрозу журналістові.

Історія питання

14 серпня після акції протесту в центрі Києва, організованої Нацкорпусом, неподалік від Офісу президента протестувальники напали на фотокора "Букв" Олександра Кужельного. Нападники вимагали, аби журналіст видалив зроблені ним фотографії, а потім повалили його на землю й побили ногами.

Співзасновник видання розповів, що нападники не мають відношення до Нацкорпусу. Організатори акції вибачилися перед Кужельним і заявили, що нападники «понесли покарання». Побитий журналіст видання "Букви" прийняв вибачення лідера "Національного корпусу" Андрія Білецького та хлопців, які напали на нього, сторони на камеру потиснули один одному руки. Однак в поліції заявили, що справа буде розслідувана незважаючи на примирення сторін.

Михайло Шаланкевич раніше жив у Росії і був наближеним до російських неонацистів. У 2018 році в Росії його засудили до 6 років позбавлення волі за розбій та хуліганство у складі угруповання неонациста Максима Марцинкевича з прізвищем Тесак, проте відпустили із залу суду. Шаланкевича також звинувачують у нападі на хлопця й дівчину навесні 2021-го в Києві. Ця справа наразі знаходиться в суді.