22 липня
Завантажити ще

Герцог Люксембурга Анрі повідомив, що зречеться престолу на користь сина

Герцог Люксембурга Анрі повідомив, що зречеться престолу на користь сина
Фото: REUTERS/Benoit Tessier

Герцог Люксембурга Анрі оголосив, що планує зректися королівського престолу на користь свого сина Гійома після 24 років правління. 69-річний монарх повідомив про своє рішення у Національний день – на щорічному заході, де збираються члени королівської родини, уряду та парламенту, щоб відсвяткувати офіційний день народження Великого герцога. Про це пише Daily Mail.

За словами герцога, церемонія передачі правління відбудеться у жовтні 2024 року. Після цього оголошення правитель Люксембурга виглядав дуже зворушеним і поцілував свого сина під оплески залу.

- У зв'язку з цим я, разом із великою герцогинею, принцом Гійомом і принцесою Стефані, хотів би повідомити вас, що я вирішив передати правління принцу Гійому у жовтні цього року. З усією моєю любов'ю та довірою я бажаю йому всього найкращого, - зазначила він.

Рішення герцога Анрі стало шоком для громадськості, хоча прем'єр-міністр Люксембургу Люк Фріден зазначив, що воно обговорювалося за зачиненими дверима протягом деякого часу. Після зречення престолу Великий герцог Анрі збереже свій офіційний титул, але всі королівські обов'язки замість нього виконуватиме син Гійом.

На офіційному сайті палацу зазначено, що у королівській сім'ї "призначення намісника-представника традиційно відбувається у процесі зміни правління". Повні зміни у Великому герцогстві, мабуть, займуть кілька років.

Великий герцог Анрі - старший син із п'яти дітей герцога Жана та Великої герцогині Жозефіни-Шарлотти. Він вступив на престол у 2000 році після того, як його батько зрікся престолу після 36 років правління. Герцог Анрі одружений з Марією Терезою, Великою герцогиною Люксембурзькою. У пари п'ятеро дітей.

Наприкінці грудня 2023 року королева Данії Маргрете також відмовилася від престолу після 52 років правління, поступившись трону синові Фредеріку, проте зберегла свій титул.

Новини по темі: королівська сім'я