19 липня
Завантажити ще

Королівська сім'я видалила з офіційного сайту першу згадку принца Гаррі про Меган Маркл

 Королівська сім'я видалила з офіційного сайту першу згадку принца Гаррі про Меган Маркл
Фото: Kevin Mazur/Getty Images Ms. Foundation for Women

Королівська родина Великобританії видалила з офіційного сайту монархів заяву принца Гаррі, датовану 2016 роком, в якій він вперше підтвердив, що зустрічається з Меган Маркл. Про це пише People.

У листопаді 2016-го Гаррі опублікував рідкісну заяву, засудивши «хвилю образ і переслідувань», яку зазнала його тодішня дівчина після того, як новини про їхній роман стали надбанням громадськості. Ця новина була доступна до прочитання на сайті королівської родини і в наступні роки, але на даний момент посилання на неї більше не активне.

За даними джерела, заява спадкоємця престолу була видалена в період із 3 по 10 грудня 2023 року.

- Його подруга, Меган Маркл, зазнала хвилі образ і переслідувань. Деякі з цих подій були дуже публічними — наклеп на першій шпальті національної газети; расовий підтекст, а також відвертий сексизм та расизм у соціальних мережах та коментарі до статей в інтернеті. Деякі з них були приховані від громадськості - нічні судові позови, щоб не допустити появи наклепницьких статей у газетах; її мати змушена була протискатися повз фотографів, щоб потрапити до себе додому; спроби репортерів і фотографів незаконно проникнути в її будинок і дзвінки до поліції; значні хабарі, запропоновані газетами її колишньому хлопцеві; нападки майже на кожного друга, колегу та кохану людину в її житті, - йдеться у заяві прессекретаря Гаррі. - Принц Гаррі турбується про безпеку міс Маркл і глибоко розчарований тим, що не зміг її захистити. Неправильно, що через кілька місяців стосунків з ним міс Маркл зазнає такої бурі. Він знає, що коментатори скажуть, що це "ціна, яку вона має заплатити" і що "все це частина гри". Він із цим категорично не згоден. Це не гра – це її та його життя.

Герцог Сассекський згадував у своїх мемуарах, що в той період сім'я радила мовчати про роман із тоді ще актрисою Меган Маркл, але він наполягав на заяві, бо хотів захистити її від хейту. Принц Гаррі додав, що його публічне звернення було «повсюди, але нічого не змінювалося, а натиск продовжувався», що розлютило його батька, нині короля Чарльза III, і брата, принца Вільяма.

- Тому що вони ніколи не робили заяви для своїх дівчат чи дружин, коли ті зазнавали переслідувань, - писав Гаррі в мемуарах.

Видалення заяви принца Гаррі - не єдина зміна про пару на сайті королівської родини. У березні біографії герцога та герцогині Сассекських були об'єднані у спільний профіль.

Принц Гаррі та Меган Маркл одружилися у травні 2018 року, а 2021-го відмовилися від королівських повноважень і переїхали жити до Каліфорнії. Після виходу скандальних мемуарів Гаррі дав низку інтерв'ю, в яких заявив, що ображений на королівську родину через те, що вона не стала на захист Меган, коли її поливали брудом таблоїди.